כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


נפש רוח ונשמה
פרופסור יהודי לניאורולוגיה ופסיכיאטריה פרסם ספר הנקרא "האדם מחפש משמעות". בספרו קרא תיגר על התפיסה המקובלת, וקבע כי ביסוד האדם עומדת שאיפה למשמעות רוחנית לחייו...

יז אייר התשע"ב (09.05.2012)

חב"ד
הפסיכיאטריה היא ענף של מדע הרפואה. אך ישנו הבדל מהותי בין שטח רפואי זה לבין כל שטחי הרפואה האחרים. בשונה מכל רופא אחר – לא יכול הפסיכיאטר לראות ולבדוק ישירות את ה'איבר' הספציפי בו הוא מטפל.
 
איש עדיין לא בנה גם את מכונת ההדמיה שמדגימה את הנפש. אי-אפשר לנתח אותה לא בחיים ולא אחריהם. הפסיכיאטר נידון לצפות בתחושותיה ובהתנהגויותיה מבלי שיוכל לדעת ולהוכיח בבירור משהו מהותי ממנה עצמה. זו הסיבה לטעויות הגורליות בכל הקשור לתיאוריות שניסו לתאר את מבנה הנפש, מאז היות הפסיכיאטריה.
 
הגרנדיוזית מכולן ששלטה בשטח עשרות שנים הייתה הפסיכואנליזה של פרויד. תיאוריה מורכבת זו גורסת כי האדם ביסודו הוא בהמי וכי ערכים אנושיים כחסד וכבוד הינם קליפה דקה המכסה על הר געש של יצריות חייתית. שיטתו זכתה להכרה אולטימטיבית חוצת גבולות, נלמדה בכל רחבי העולם בכל האוניברסיטאות והמוסדות הטיפוליים. היה ברור כי מי שיעז לחלוק עליה דמו בראשו, יהא מי שיהיה.
 
וכך אכן קרה. לאחר השואה הנוראה פרסם פרופסור יהודי לניאורולוגיה ופסיכיאטריה בשם ויקטור פרנקל ספר הנקרא "האדם מחפש משמעות". בספרו קרא תיגר על התפיסה המקובלת, וקבע כי ביסוד האדם עומדת שאיפה למשמעות רוחנית לחייו וכי הוא משווע לקשר עם ההוויה העליונה.
 
כצפוי, למרות עליונותו המקצועית הברורה של הספר, עוררה שיטתו התנגדות עזה. התנהל נגדו חרם סמוי, עד שחשב לפרוש מהמערכה.
 
בדיוק אז קיבל מסר מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שעודדו להישאר במקום מגוריו – בווינה, שהייתה  אז אחד ממרכזי המדע הגדולים, להתחזק ולהמשיך בעבודתו מתוך נחישות מלאה. "אם תוסיף להיות חזק ונאמן לדרכך, בוודאי תצליח!", עודדו הרבי.
 
המסר נסך ברופא כוחות חדשים. הוא נשאר איתן במקומו, המשיך בדרכו – והצליח. ספרו הפך לרב מכר, תורגם לקרוב לעשרים שפות ונמכר עד היום בלמעלה מעשרה מיליון עותקים! הוא הפך למרצה מבוקש בחמש יבשות, זכה במדליות ובפרסים בינלאומיים, ומה שהכי חשוב: זכה לשנות את פני הפסיכותרפיה ואת השיטה הרווחת בתפיסת העולם השייכת להבנת הנפש ומניעיה.
 
לזכותו ניתן לזקוף את הרוח האופטימית והחשיבה החיובית הנושבות היום בכל אחת מהשיטות המודרניות לטיפול ייעוץ ואימון, בכל רחבי העולם. והנה לפנינו פן נוסף של גאולה שהתרקם באמצעות היד המכוונת מברוקלין שעזרה לו לזכות בכך ולזכות עוד מיליוני בני-אדם בגישה ובטיפול פסיכיאטרי נכון ואנושי. הפרופסור עצמו הכיר תודה על כך לרבי כל ימי חייו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter