יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ביולוגיה סינטטית
גאולת המדע תתבטא בכך שייראה כיצד לנס ולטבע יש בעל הבית אחד. 

יא אייר התשע"ב (03.05.2012)

חב"ד
מספר גדל והולך של מדענים שעסקו בהנדסה גנטית, פונים כעת לשטח חדש ומדהים מכל מה שהכרנו עד כה. הביולוגיה הסינטטית היא מדע חדש ש"נולד" בשלהי המאה העשרים, לאחר שפותחו טכניקות שמאפשרות למעשה ליצור רצפים חדשים של DNA ולשתול אותם בגופים "ריקים" מחומר גנטי. כיום קיימות טכניקות המאפשרות לייצר מערכות חיות הפועלות תחת שליטתו של קוד גנטי שיוצר במעבדה והוא "מורחב" ומשודרג בהתאם לצרכיו של מי ש"הזמין" אותו...
 
המבנה החדש של החומר הגנטי הוא לב ליבה של הביולוגיה הסינטטית, שתאפשר ליצורים החדשים לפעול, לעשות ולהיות דברים ששום אורגניזם ("חיה") טבעית איננה יכולה לבצע. העסק עדיין בחיתוליו, אך בהחלט כבר נולד ומתפתח.
 
רוב הניסויים המסורתיים בביולוגיה חקרו את מנגנוני החיים על ידי פירוקם ובידודם. החידוש של הביולוגיה הסינטטית הוא שהיא עושה זאת על ידי בנייתם של מנגנוני בקרה ושליטה ביולוגיים חדשים, ניסיוניים, וכך חוקרת ובודקת מה הם "יודעים לעשות".
 
טכנולוגיות אלו עומדות בפני פריצה אדירה, שכל המהפכות שידע עולמנו עד כה תהיינה חיוורות לידה. אם תצלחנה, הן תרחבנה את גבולות עולם החי והעולם הדיגיטאלי כאחת. עמן, מקווים לאפשר – בעזרת השם – לשלב את כוחות המחשוב הדיגיטאליים באורגניזמים חיים וכך לעקוף מכשולים העומדים בפני האורגניזם החי כגון מחלות תורשתיות ומנגנוני הרס עצמי שמובילים אל המוות.
 
נבואות התנ"ך מבטיחות עידן של חיים בטוחים ונצחיים. העידן שלאחר תחיית המתים, בזמן הגאולה האמיתית והשלמה. על פי הודעת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, זה עומד להגיע בכל רגע, עוד לפני התפתחותה של הביולוגיה הסינטטית. אך אם חלילה הדבר יתעכב זמן מה – חלק מאתנו אולי כבר לא יהיו מופתעים כל כך. אם אכן הביולוגיה הסינטטית תגשים את חלומותיה, היא תהווה מעין הכנה לקראת הניסים המופלאים. היא תשמש תבנית לוגית, שבעת התגשמות הניסים נחוש משהו בסגנון –  'זה מזכיר לי משהו', מה גם שהגאולה היא בעצם גאולתו של כל עולם הטבע, גם של המדע.

גאולת המדע תתבטא בכך שייראה כיצד לנס ולטבע יש בעל הבית אחד. הגאולה תגשים ניסים שיהיו 'מלובשים' בטבע ומובנים בשכל המדעי, ובד בבד – משקפים בבהירות מושלמת את המהות האלוקית של הטבע. בגאולה יתגלה כי היקום כולו נברא לתכלית אחת: גילוי כבודו יתברך. וכלשון חז"ל: "כל מה שברא הקדוש-ברוך-הוא בעולמו – לא בראו אלא לכבודו". וכאמור, זה עומד לקרות בכל רגע.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:
1
ציינת את הטוב, פיספסתה את הרע
ויקטור
| 2012-09-11 21:50:44
יחד עם הסגולות של הטכנולוגיה ההולכת וקרבה לכיוונינו יש גם צד רע.. כמו תורת היחסות, ביולוגיה סינטתית יכולה להבין חורבן מוחלט על האנושות.אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter