יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מדען בגן
גולת הכותרת של החינוך היהודי היא הכנת הילדים לקבל את פני המשיח. להיות בעלי מוטיבציה חזקה להיגאל תכף ומיד ולעמוד בשורה הראשונה לפני משיח, מצוידים במצוות ומעשים טובים, מידות טובות ואמונה איתנה.

ה אייר התשע"ב (26.04.2012)

חב"ד
במסגרת יזמה חדשה של משרד המדע והטכנולוגיה, יגיעו מדענים ומדעניות מובילים לגני הילדים במטרה לקדם את החינוך למדע בגיל הרך. היזמה, בשיתוף משרד החינוך, החלה ביום המדע הלאומי (יום הולדתו של אלברט איינשטיין) במאה גנים נבחרים ברחבי הארץ. שר המדע והטכנולוגיה פרופסור דניאל הרשקוביץ, בעצמו מתמטיקאי מוערך, יגיע גם הוא לגנים ויעביר לילדים פעילויות מדע בגובה העיניים.
 
"חינוך למדעים לא מתחיל באקדמיה אלא בגן הילדים" מסביר פרופסור דן שכטמן, חתן פרס נובל, את מטרת המיזם: "לקדם את העניין בתחומי המדע כבר בגיל צעיר, לעורר השראה ומודעות, לחשוף את הילדים לעקרונות החשיבה המדעית ולפקוח את עיניהם לכך שהמדע קיים בכל תחום בחיים".
 
"חשיבה מדעית היא שפה" אומר המדען הראשי של משרד המדע והטכנולוגיה פרופסור אהוד גזית. "למרות שאוריינות מדעית נראית לכאורה מורכבת, מדהים עד כמה מסוגלים ילדים להפנים בקלות את מהותה, כמו יכולתם המופלאה ללמוד שפה חדשה בקלות ובמהירות".
 
עקרון חשיבותו של חינוך בגיל מוקדם ככל הניתן מודגש מאוד במקורות היהדות. מאז ומעולם עסקו גדולי ישראל בחינוך, וראו בתינוקות של בית רבן קודש-קודשים. לימוד התורה של הילדים נחשב כאמצעי-על להצלת האומה בשעות קשות, בהן פעולות הגדולים אינן יכולות לעמוד בפרץ.
 
אדמו"רי חב"ד לדורותיהם מסרו את נפשם על חינוך יהודי טהור ללא פשרות לילדי ישראל. מפורסמת במיוחד נחישותו של האדמו"ר הקודם מליובאוויטש הריי"צ (רבי יוסף יצחק), שנאסר ועונה על-ידי הקומוניסטים וכפסע היה בינו ובין מימוש גזר דין מוות על הזכות לחנך ילדים יהודים ליראת שמים. כמותו גם חתנו, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, ידוע בפעילויותיו הכבירות למען חינוך הילדים, כהקמת תנועת הנוער העולמית 'צבאות השם', וביסוס רשת בתי ספר יהודיים בעולם כולו.
 
על חשיבותו הרבה של חינוך הקטנים תעדנה הגזרות הנוראות שנגזרו דווקא בשטח הזה. הכוחות המתנגדים ליהדות ולקדושה חשו תמיד גם הם בעוצמתו ולכן מיקדו בו את מאבקם. מאז ימי היוונים והרומאים ועד לעידן הצאר וחלופתו הקומוניסטית (ולמרבה הכאב, כיום גם בארץ ישראל מאמץ משרד החינוך תפיסת עולם חולפת ועל פיה מנסה 'ליישר' מתודות יהודיות אותנטיות שהוכיחו את עצמן כבר למעלה משלושת-אלפי שנים).
 
כיום, גולת הכותרת של החינוך היהודי היא הכנת הילדים לקבל את פני המשיח. להיות בעלי מוטיבציה חזקה להיגאל תכף ומיד ולעמוד בשורה הראשונה לפני משיח, מצוידים במצוות ומעשים טובים, מידות טובות ואמונה איתנה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter