ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ההאקר הקדוש
תהליך 'עליית הפורץ' מתואר כמקביל לתהליך של לידה. מצב אי נוחות שגובר והולך, כאבים מתונים שמתגברים עד לרמה בלתי נסבלת ועד ללידה.

כח ניסן התשע"ב (19.04.2012)

חב"ד
ד"ר יאיר שטרן הוא מנהל המרכז הבין תחומי לניתוח ותחזית טכנולוגית באוניברסיטת תל אביב. בדבריו בכנס מומחים בינלאומי שהתקיים השנה, התייחס שטרן לבעיה שבאבטחת מידע ממוחשב. לדעתו, הפרטיות תיעלם בעתיד. לא ניתן יהיה לאבטח או לשמר מידע ממוחשב או אחר, משום שהאקרים יוכלו לפרוץ כל חסימה. בתוך כעשרים שנה ניתן יהיה לקרוא מחשבות ולצלם דרך קירות. לא יהיה טעם לדבר על אבטחת מידע כי ממילא הכול יהיה פרוץ.
 
שטרן מנתח את שיטות אבטחת המידע לסוגיהן ומוכיח כי כולן ניתנות לפריצה. באמצעים קיברנטיים אלו או אחרים (לאחרונה אכן ראינו כיצד מאגרי מידע מהשמורים ביותר נפרצים בזה אחר זה, וכדאי ביזיון וקצף – על-ידי אסופת חובבנים מקרית... ראה תקדימי אתר אל-על, מאגרי מידע של מרכז הרפואי תל-השומר, ועוד).
 
תחזית מעין זו מוכרת לנו ממקומות אחרים, ומדהימים אף יותר. מקורותינו הקדושים מתארים פריצת מידע בקנה מידה שלא היה כמותו לעולם. הכול ייפרץ ויתגלה. כל הסודות, גם השמורים ביותר – בממד הכללי, בממד הציבורי ועד לממש האישי ביותר – כולם ייחשפו. פרטים חסויים שהיו שמורים בתת-מודע ונסתרים אף מבעליהם – הכול יזרום החוצה, וזה לא יהיה אסון. זה יהיה שחרור גדול ויביא הקלה עצומה. זו תהיה למעשה אחת המשמעויות של הגאולה האמיתית והשלמה, וכפי שנאמר בנביא: "ומלאה הארץ דעה את השם – כמים לים מכסים".
 
חזון פריצת המחסומים – מאובטחים, חסומים וחסויים ככל שיהיו, כולל עכבות וחסימות נפשיות ורגשיות – הנו כה עקרוני לזמן הגאולה, עד שמחולל הגאולה, המשיח, נקרא בשם 'הפורץ'. "יעלה הפורץ לפניהם", או "איש בן פרצי".
 
תהליך 'עליית הפורץ' מתואר כמקביל לתהליך של לידה. מצב אי נוחות שגובר והולך, כאבים מתונים שמתגברים עד לרמה בלתי נסבלת ועד ללידה. כך גם קשיי הגלות הולכים ומתגברים, עד לרגע הגדול של 'פריצת' והתגלות המשיח, שמסיימת בבת אחת את הסבל. התינוק שהיה נסתר מתגלה לפתע ובו ברגע מתחלף הכאב האיום בשמחה ואושר אין קץ.
 
נכון לעכשיו אנו מצויים בעיצומו של תהליך הלידה. תכף ומיד ממש – הרבה לפני התאריכים בהם נוקב ד"ר שטרן – יתגלה לעין כול הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, ומאותו רגע – לא יהיה שום דבר חסוי. גם לא תהיה סיבה להסתיר דבר. הקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו יתגלה אלינו, וממילא יהיה הכי טוב שיכול להיות. בינתיים, מוטל עלינו להיות שותפים בעצמנו לתהליך, ולו במשהו. להוסיף במצוות ובמעשים טובים ברגעים האחרונים והיקרים בהם ניתנת הזדמנות אחרונה לקפוץ על העגלה המובילה אל הגאולה השלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter