כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הגאולה האמיתית
תקופתנו, תקופת טרום הגאולה, מתאפיינת על-פי המקורות בבלבול ערכי. "שמים חושך לאור ואור לחושך, שמים מר למתוק ומתוק למר" קובל הנביא. מלחמה לשלום, נסיגה לביטחון, שנאה לאהבה.

כט אדר התשע"ב (22.03.2012)

חב"ד
המבצע החלוצי המרשים ביותר של שנות החמישים היה ללא ספק יבוש ביצות החולה. אולם עד היום מתעלמים ספרי הלימוד מסופו העגום של המבצע, שלא הגשים את מטרותיו ורק הוביל לחיסול אוצר טבע מופלא. הקרקע שנחשפה מלוחה ואיננה ראויה לשימוש חקלאי, והכינרת סובלת (ואיתה כולנו) ממשקעים מזהמים, הזורמים אליה מאז הייבוש ההיסטורי (וההיסטרי) ועד עצם היום הזה, ומגיעים בסופו של דבר אל הברז שבמטבח בתינו.
 
יש כאן מין סוג של מיתוס, שלמרות היותו פוליטי מתייחסים אליו כאילו הוא מעל לביקורת ציבורית. במידה וזו מסתמנת, מתלווה אליה פחד מחילול הקודש כביכול.
 
טעות נוספת באותו סגנון, אך מרה בהרבה, מתרחשת כאן בעשרות השנים האחרונות. זה התחיל עם נחיתתו של הנשיא המצרי אנואר סאדאת בארץ-ישראל, וממשיך עד עצם היום הזה לייבש את קיומנו כאן, תחת מסווה מעוות של שלום מיוחל. תהליך ה"שלום" הוא פשוט זיוף של הגאולה – משאת הנפש היהודית בת אלפי השנים לשלום גלובאלי, שיתבטא בראש ובראשונה באזורנו המיוסר. התקווה האמיתית בת הרבה יותר משנות אלפיים – לאהבה ואחווה, צדק ויושר, "לעבדו שכם אחד" (צפניה ג, ט).
 
בפועל, כבר ניכר בעליל כי מהלכי הנסיגה הובילו להיפך הגמור. השנאה והאלימות רק הולכות וגואות, וכל העובדות מורות שזה לא זה. שזו טעות, שרק היה נדמה לנו, שזה פשוט לא עובד! ועדיין אין הטועים מודים בטעותם המזדעקת לשמים.
 
תקופתנו, תקופת טרום הגאולה, מתאפיינת על-פי המקורות בבלבול ערכי. "שמים חושך לאור ואור לחושך, שמים מר למתוק ומתוק למר" קובל הנביא (ישעיה ה, כ). מלחמה לשלום, נסיגה לביטחון, שנאה לאהבה.
 
ולכן כה חשוב, חשוב מאוד לשים את הדברים במקומם הנכון: גאולה תהיה לנו כאן רק על פי חוקי התורה, המבטאים את רצון השם. על פי התורה, מותנית הגאולה על כל ייעודיה – צדק, יושר, אחוות-לאומים, שלום גלובאלי ועוד רבים – בשלטונו של מלך המשיח (הוא הרבי מליובאוויטש). כדי לזכות להתגלות מלכותו עלינו, יש לקבל את מלכותו, בראש ובראשונה על-ידי ציות להוראותיו, שבנושא האמור – אין ברורות מהן:
 
להפסיק מיד את המשא-ומתן אפילו המילולי עם אויבינו ולהקשיב למומחי ביטחון, חפים משיקולים פוליטיים, הממליצים ליישב את כל חלקי ארץ-ישראל. בסוף זה מה שיהיה בכל מקרה, אך חבל על כל רגע נוסף של סבל. אפשר לחסוך את הסיוט הזה, ולהתעורר כבר עכשיו אל האמת, שתפציע במלוא יפעתה בגאולה האמיתית והשלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter