יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


זה כאן
מסך כל הגאולות הפרטיות מצטבר ממילא כלי רוחני רחב, שיכיל את הגאולה הגדולה, האמיתית והשלמה בקרוב ממש; זו שכל הפנטזיות המדעיות יחווירו לעומתה.

ז אדר התשע"ב (01.03.2012)

חב"ד
נחיתת אפולו על הירח שסימלה הישג טכנולוגי מרשים, היוותה את שיאה של תקופה בה המדע כיכב כתקווה החדשה של האנושות. הנה – נשמעו קולות צוהלים – אנחנו כבר בדרך לכבוש גם את השמיים! כך יפתרו בוודאי את כל בעיות האנושות.
 
אך האדם לא חזר אל הירח מאז הביקור האחרון בכסלו תשל"ג (דצמבר 1972) ולמרות שהמחקר המדעי המשיך להתפתח בצעדי ענק והניב תשואות יפות לרווחת האנושות – הרי היום ברור לכולם שלא משם תבוא הישועה. האומה האמריקאית איננה מרגישה עוד מחויבות להקדיש את 200 מיליארדי הדולרים הדרושים לחזרה לירח בתוך עשר שנים.

היום ברור ההבדל בין הרפתקאות שמחירן גבוה לבין קידום אמיתי של המדע. חלליות לא מאוישות והתקנים רובוטיים מחליפים את השיגור האנושי היקר להחריד, ועושים את המלאכה לא פחות ואולי אף טוב בהרבה.   הסכמי פירוק הנשק ושיתוף הפעולה הבין-גושי שצבר תאוצה משנת תשנ"ב (1992) מאפשרים הפניית תקציבים גדולים למחקר ופיתוח בשטחים רציונאליים כחקלאות, רפואה וביוטכנולוגיה. היום כבר ברור לכולם שההצלחה תגיע "מלמטה", מתוך עבודת נמלים משותפת של כל בני האדם שכם אחד, ולא מתוך פנטזיות מגלומניות. לא מדען-על יחיד יביא את נוסחת הקסם, את תרופות הפלא, אלא שיתוף פעולה הדוק בין כל הגופים העוסקים במחקר ובפיתוח בעולם כולו.
 
שרשו של התהליך (כמו כל הסיבות כולן) נעוץ במימד הרוחני. תורת החסידות שהתגלתה לפני קרוב לשלוש-מאות שנה, מלמדת כיצד "העבודה" הרוחנית אינה מוטלת רק על יחידי סגולה המסוגלים למאמצי-על ולתוצאות על-אנושיות. לא רק צדיק אחד או ל"ו צדיקים נסתרים עושים את העבודה עבורנו. הם אמנם עובדים – בדרכם – בכל כוחם, אך מרכז הכובד של האחריות לעתיד העולם - לגאולה השלמה – מוטל על כל אחד ואחת מאיתנו. 
        
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ידוע כמי שפעולותיו חובקות עולם, אך לא פחות מזה ידוע כי הוא האציל כוחות, סמכויות ואחריות בלתי מוגבלים לשלוחיו במיוחד וגם לכל יהודי בפרט. משנתו של הרבי מלמדת כי לכל איש העבודה שלו ואף אחד אחר אינו יכול ואינו צריך לעשות את עבודתו במקומו. הבאת הגאולה הפרטית אל תוך חיינו על ידי עוד מעשה טוב ועוד אחד ועוד אחד – היא הפרויקט הפרטי של כל אחד מאיתנו.
 
מסך כל הגאולות הפרטיות מצטבר ממילא כלי רוחני רחב, שיכיל את הגאולה הגדולה, האמיתית והשלמה בקרוב ממש; זו שכל הפנטזיות המדעיות יחווירו לעומתה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter