טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תאים נצחיים
במקורותינו חוזרת ונשנית הבטחה מפורשת ליום בו תתרחש החלמה מוחלטת מכל מצב, חולני ככל שיהיה. החלמה ש"תתפוס" את כל מי שיהיה זכאי לכך באותו היום. 

ל שבט התשע"ב (23.02.2012)

חב"ד
סוף סוף בשורות טובות מכיוון המחקר בתאי גזע: חברה ישראלית לביוטכנולוגיה הודיעה על שיפור במצבם של שלושה מתוך ארבעה חולים בניוון שרירים ALS שהשתתפו בניסוי. במחלה זו נפגעים תאי עצב במוח ובחוט השדרה, והיא מתבטאת בחולשה ובשיתוק. במהלך הניסוי הוצאו מגופם של החולים תאים הנקראים "תאי גזע", התאים עברו עיבוד מיוחד והוחזרו לגופם. תאים אלו מסוגלים להשתלב ברקמה חולה, ותוך כדי התחלקות (התרבות) להפוך את עצמם לתאים מסוג תאי הרקמה. החוקרים מקווים שעם הזמן הם יהיו מסוגלים להחליף את התאים הפגועים ולהביא לריפוי.
 
תאי גזע הם מלכתחילה הבונים את גוף האדם כעובר ומתפקדים גם בגוף הבוגר. איש איננו יודע מדוע התהליך הבונה שלהם מואט עם השנים, ו"נכנע" בפני תהליכים מהכיוון הניווני ההורסים כל חלקה טובה.
 
אך ברור לגמרי שהיכולת לתקן ולהחליף כל רקמה פגיעה עדיין קיימת בגופנו גם כבוגרים (וחולים חלילה), גם אם איננה באה לידי ביטוי בולט. הניסוי האמור יוכיח זאת, בעזרת השם.
 
אנו מתפללים להצלחת הניסוי ולמציאת הטיפול שיוכל להיות מענה לכל המחלות הניווניות של מערכת העצבים (אפילפסיה, אלצהיימר וכדומה) ולכל שאר מרעין בישין. אך בעצם אנו מתפללים להרבה יותר מזה.
 
במקורותינו חוזרת ונשנית הבטחה מפורשת ליום בו תתרחש החלמה מוחלטת מכל מצב, חולני ככל שיהיה. החלמה ש"תתפוס" את כל מי שיהיה זכאי לכך באותו היום. הכתובים מתארים שריד גופני מתוך עמוד השדרה, שנקרא "עצם הלוז", שממנו ייבנה הגוף כולו, על מגוון רקמותיו, אף לאחר המוות!
 
לפני הגנטיקה המודרנית, לפני ההתוודעות אל תאי הגזע, קשה היה לדמיין מין "עצם" שכזו. היום כבר אפשר לדמיין אפשרות מדעית כזו, למרות שברור כי מדובר בתהליך נסי שיחולל הקדוש-ברוך-הוא, שהוא בעל-הבית על הטבע ועל הנס גם יחד. הגאולה העתידה תהיה שילוב מנצח של נסים שיתבטאו גם כחוקי טבע ישנים וחדשים.
 
במשנתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מוארים תהליכים אלו בפירוט רב. הרבי מוכיח כי התהליכים המופלאים המשלבים נס עם טבע, מתחילים להתרקם בעולם כבר עתה. מה שאומר כי העולם כבר מוכן לקבל את חידושי הגאולה. המחקר בתאי גזע שגילה תאים (טבעיים) בעלי פוטנציאל חיים נצחי (שכרגע מוגדר כנס גמור), שב וממחיש את נכונותם של דברי הרבי. אנו נמצאים אפוא בפתחו של עידן חיי הנצח – חזון שעל פי הכתובים מתממש בראש ובראשונה במשיח עצמו. וכמו שנאמר עליו: "חיים שאל (המשיח) ממך (הקדוש-ברוך-הוא) – נתת לו אורך ימים עולם ועד" (תהלים כא, ה).שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter