ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


רב היקום
בעבר, היו מתי מעט אנשים שהיו מסוגלים לקיים קשר ותקשורת עם מי ומה שחי ביקומים מקבילים. בזמן הקרוב – כולנו נהיה מסוגלים לחיבור מקביל.

כג שבט התשע"ב (16.02.2012)

חב"ד
לפני כעשרים שנה עבר רעיון "היקומים המקבילים" מספרי המדע הבדיוני אל הרשומות המדעיות. רעיון ה"רב יקום" הוא טענה יוצאת דופן שמושכת את תשומת לבם של הקוסמולוגים, למרות שבינתיים אי אפשר להוכיחה בשום אופן. מדענים מובילים סבורים היום כי הקוסמוס כולו הוא אחד מאין ספור יקומים, כל אחד עם חוקי טבע (פיזיקה) שונים משלו. הם מכנים את הכול ביחד: רב יקום. ההערכה היא ששום תצפית אסטרונומית לא תוכל לעולם להראות את אותם יקומים. הם עשויים להיות במרחק רב, או בעידנים שונים של זמן. יתכן שהם קיימים במרחב שלנו (ומקבילים ליקום שלנו) ויתכן שהם מנותקים לגמרי מן המרחב-זמן המוכר.
 
רעיון הרב-יקום הוא חדשני ומפתיע בתפיסה המדעית, אך בתפיסה התורנית לגמרי לא. בתורת הקבלה מתוארים יקומים מקבילים או ליתר דיוק חופפים אלו לאלו בדיוק רב. חוקי הטבע שלהם אכן שונים מהותית. הם אינם עשויים מחומרים מוכרים, וחוקי הפיזיקה שלהם אחרים. יש אנשים שמסוגלים לקיים קשר ותקשורת עם מי ומה שחי בהם.
 
הפיזיקאים הגיעו כיום לתובנה מופשטת, רוחנית בעצם. אך בדבר אחד הם שוגים לגמרי, היקום שלנו איננו "עוד" יקום, הוא אמנם אחד מאין סוף יקומים, אך הוא האחד והמיוחד שבהם: דווקא כאן, עלי אדמות – תתגשם המטרה והתכלית של הרב יקום האין סופי כולו: כאן יקרום עור וגידים התרחיש שיאחד את הרב-יקום לכלל ישות אחת, שנקראת: עולם הבא. כאן על הפלנטה שלנו, על בסיס הכימיה, חוקי הפיזיקה ואפילו הביולוגיה המוכרות, תתגלה מלכות השם, הריבון היחיד בשמיים ממעל (באין סוף היקומים הרוחניים) ועל הארץ מתחת (בקוסמוס המוכר) גם יחד.
 
זה יהיה זמן ששווה לחיות בו, וזה קרוב, קרוב מאוד. ישנם מצבים גופניים ונפשיים המאפשרים ואף מחייבים 'מעבר' ליקום מקביל. בעבר, היו מתי מעט אנשים שהיו מסוגלים לקיים קשר ותקשורת עם מי ומה שחי ביקומים מקבילים. בזמן הקרוב – כולנו נהיה מסוגלים לחיבור מקביל.
 
הכלי שיאפשר את חווית היקומים המאוחדים יהיה מודעות לא מוכרת שתתעורר לפתע. השימוש בדימוי ההתעוררות מורה כי היחס בין מצב התודעה שתתעורר אז לבין מצב התודעה שלנו כיום יהיה כיחס העכשווי שבין מודעותו של אדם ער לבין אדם ישן. נכון לעכשיו אנו כישנים. כלומר, לא מודעים לרוב המציאות שסביבנו. השינה תופסת הן לגבי ההכרה במציאותם של דברים ("ראייה") והן לגבי תפיסת משמעותם ומהותם האמיתית. ברגע בו 'נתעורר' – מבטיחים חז"ל כי נראה מיד כי כל היקומים כולם – הכול הוא אלוקות ואלוקות היא הכול.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter