כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


תגלית או המצאה
המדענים הגדולים באמת בשלים היום לקבל בברכה את מה שהרמב"ם מתאר כגאולת השכל: "ובאותו הזמן (בגאולה השלמה)... לא יהיה עסק כל העולם כולו אלא לדעת את השם בלבד".

טז שבט התשע"ב (09.02.2012)

חב"ד
לעיתים קרובות התעלומות הגדולות ביותר הן דווקא הדברים שאנו מקבלים כמובנים מאליהם. מרבית האנשים לעולם אינם עוצרים לחשוב על העובדה שאנו משתמשים במתמטיקה בכדי לתאר את העולם ולהסבירו. למשל: כאשר על השולחן מונח תפוח ועוד תפוח, אנו מסיקים מיד ששני תפוחים נמצאים על השולחן. אבל מדוע שזה יהיה כך?
 
המוחלטות של המתמטיקה איננה מובנת מאליה, משום שהשאלה האם המתמטיקה היא המצאה (יצירתו של המוח האנושי) או תגלית (קיימת בלי תלות בנו) – עדיין לא הוכרעה לכאן או לכאן. רבים וטובים עסקו ועוסקים בשאלה זו, וכנראה עוד יעסקו בה רבות. התשובה המסתמנת בינתיים היא שכנראה שהיא גם וגם.
 
מרבית האנשים אינם עוצרים גם לחשוב מדוע איננו רואים את הקדוש-ברוך-הוא, למרות שהוא נמצא בכל מקום. השם הוא מציאותם האמיתית של כל הנמצאים (הנבראים) גם לאחר שנבראו. מדוע אפוא אין אנו רואים את הדבר היחידי שקיים באמת, ורואים היטב כל כך את כל היתר (שבעצם אינו אלא ביטוי של המציאות האלוקית החובקת כול)? מדוע אין אנו חשים וחווים אלוקות במגוון חושינו, כאשר חוויית האלוקות היא היסודית והכוללת את כל חוויותינו? מדוע אנו רואים וחשים תדמית (גשמית) של המציאות ולא את המציאות כפי שהיא?
 
שאלות עומק אלו נדונות בתורה ובמיוחד במשנת חסידות חב"ד. לימוד רציני בתורת חסידות חב"ד מאפשר ללומד להפריד בין התדמית לבין המציאות ומביא לחידוד וכוונון נכון של החושים, כך שחוויית האמת תתחזק ותהדוף את הפנטזיה.
 
אחת ההוראות האחרונות של הרבי מליובאוויטש אומרת: פקחו את העיניים! כלומר: להפסיק להיות עבדים לראייה הדמיונית ולהמציא מציאות בדיונית. אנו נמצאים בתקופה בה ניתן סוף סוף לשתף גם את מערך החושים הפיזיולוגי (ולא רק את עיני השכל) בראיית האמת הטהורה. לגלות את האמת האלוקית שבכל דבר, בכל מצב ובכל נברא וכך לראות כי העולם כולו מוכן לתגלית האמיתית הגדולה: התגלות האלוקות לעין כול.
 
הרבי ניסח את ודאותו זו במילים: 'העולם כבר מוכן". ולאו דווקא העולם העוסק במיסטיקה. בחמישים ששים השנים האחרונות, כאשר המדע זכה להישגים טכנולוגיים ותיאורטיים חסרי תקדים, כולל פיתוח כוח המחשוב, דווקא עתה מגיע גם הוא לתובנה הגדולה מכולם, כי הבנת היקום אינה אפשרית בשכל האנושי.
 
המדענים הגדולים באמת בשלים היום לקבל בברכה את מה שהרמב"ם מתאר כגאולת השכל: "ובאותו הזמן (בגאולה השלמה)... לא יהיה עסק כל העולם כולו אלא לדעת את השם בלבד".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter