ד שבט התשפ"א (17.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ייתמו חטאים מן הארץ
בעשרים השנים האחרונות נהנו תושבי ניו-יורק מהצניחה החדה והממושכת ביותר בשיעורי הפשע שהתרחשה מעולם בעיר גדולה במדינה מפותחת. באופן חסר תקדים והסבר, פחתו שיעורי הרצח, השוד והפריצות ביותר מ-80%!

ב שבט התשע"ב (26.01.2012)

חב"ד
בעשרים השנים האחרונות נהנו תושבי ניו-יורק מהצניחה החדה והממושכת ביותר בשיעורי הפשע שהתרחשה מעולם בעיר גדולה במדינה מפותחת. באופן חסר תקדים והסבר, פחתו שיעורי הרצח, השוד והפריצות ביותר מ-80%!
 
עד לפני כעשרים שנה פקפקו רוב הקרימינולוגים והסוציולוגיים ביכולתה של מטרופולין לצמצם ממדי פשיעה גואים. הנחות היסוד המקובלות לטיפול בפשע הופרכו אחת לאחת: הניסיונות לצמצם את הפשע ע"י טיפול בעוני, באבטלה ובשימוש בסמים – לא הועילו. מדיניות אגרסיבית של מעצרים והשלכות לבתי סוהר, או סילוקם של בני מיעוטים ממרכזי הערים – גם היא לא הועילה.
 
בניו-יורק של השנים האחרונות לא היה שינוי גדול בפרופיל האתני. גם לא היה צמצום עוני ואבטלה במידה גדולה יותר מבערים אחרות. למרות זאת ולמרות שמשטרת ניו יורק צמצמה בעשור האחרון את כוחות השיטור ביותר מ-4,000 שוטרים – המשיכה הפשיעה לצנוח. גם בארצות-הברית כולה ירד שיעור הפשיעה מראשית שנות התשעים ועד שנת אלפיים בכמעט 40%.
 
מומחים מבינים שמדובר במהפך מעורר התקווה הגדולה ביותר במדע הקרימינולוגיה מזה מאה שנים. אך איש מהם איננו יכול להצביע על הגורם. מסתבר כי הגורם הוא רוחני. מעט עובדות היסטוריות שמציין הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שופכות אור על העניין:
 
לפני 72 שנים הגיע לעיר ניו-יורק האדמו"ר הקודם מליובאוויטש – רבי יוסף יצחק שניאורסון. זמן לא רב לאחר מכן נוסד בה האו"ם, שמטהרתו המוצהרת היא הגברת האחדות בין העמים. כעשר שנים לאחר מכן החל חתנו – הרבי המוכר לכולנו – לממלא את מקומו, ובדיוק אז נבנו בה בנייני האו"ם, שעל אחד מהם חקוק החזון התנ"כי: "וכתתו חרבותם לאתים". בד בבד תפסה ארצות-הברית את מקומה כמנהיגת העולם החופשי והמשיכה לשגשג בכל תחום.
 
לדברי הרבי, קיימת זיקה מובהקת בין נוכחות ההנהגה הרוחנית העולמי של העם היהודי, בניו-יורק, לבין התחזקותה של ארצות-הברית. השלכה נוספת מכך היא קריסתה של אויבתם הגדולה ביותר של ארצות-הברית ושל העם היהודי – ברית-המועצות.
 
ההתרחשות הגדולה הבאה בסדר – צניחת הפשע – ארעה גם היא די במקביל להתרחשות דרמטית בהנהגתו של הרבי: לפני כ-18 שנים ניטלה מאתנו האפשרות לראות את הרבי. מאז הפכה מנהיגותו של הרבי להיות ניסית בעליל, ובאה לידי ביטוי מודגש במיוחד בניו-יורק. העיר אותה קבע הרבי כמקום משכנו ובה יישאר, כדבריו, עד התגלותו המוחלטת לעין כול כמלך המשיח. מסתבר כי זו הסיבה האמיתית שעומדת מאחורי הנס הסוציו-אקונומי של העיר.
 
גם אם הרבי איננו גלוי – פעולותיו הניסיות מוכחות ומדהימות. אלה הן כל ההתרחשויות הטובות בעולם, שלדברי הרבי נובעות מתהליכים רוחניים שמחולל המשיח בדרך להתגלותו המושלמת.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter