טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


צדק חברתי
הם באו בהמוניהם וזעקו את הצורך – מבלי לקרוא לו בשמו. הם יודעים רק שמה שהיה ושיש זה לא זה. יודעים שהם רוצים לחיות כאן, אבל אחרת.

יח טבת התשע"ב (13.01.2012)

חב"ד
קיץ תשע"א (2011) ייזכר בזכות מחאת ההמונים לצדק חברתי שהתעוררה בישראל, כאשר ברקע מהדהדות קריאותיהן של תנועות מחאה שניעורו בעולם. על פני השטח עלו אמנם נושאים כלכליים חברתיים, אבל בשורש הדברים עומדת בעצם דרישה עמוקה יותר לבחינה מחודשת של סדרי העדיפות הלאומיים.
 
מומחים מיהרו לפרש את הצורך כגעגועים למדינת הרווחה והסוציאליזם שהייתה כאן פעם. אך אם נביט בשלטים ונקשיב לקריאות בתשומת לב נשמע משהו עמוק יותר ויקר לאין שיעור מכל התנועות והאידיאולוגיות ששלטו כאן פעם, ופשטו את הרגל:
 
המילים שחזרו על עצמן כחינוך, צדק ושוויון הן כולן ביטויים לצורך אחד: הצורך הנואש במנהיגות ישרה, צודקת ואחראית. הם לא מאסו בפוליטיקאי זה או אחר, אלא בפוליטיקה כולה, לכל שיטותיה ואפיוניה שמוצו עד תום והוכחו כמושחתים. הם יודעים שיכול וצריך להיות משהו אחר, ואינם יודעים כיצד קוראים לטוב, הצודק והשוויוני האמיתי הזה, אותו הם מבקשים.
 
הם באו בהמוניהם וזעקו את הצורך – מבלי לקרוא לו בשמו. הם יודעים רק שמה שהיה ושיש זה לא זה. יודעים שהם רוצים לחיות כאן, אבל אחרת.
 
האמת – הם לא המציאו את זה. משך אלפי שנים התאוו יהודים לאותו הדבר, זעקו וביקשו בכל שפה, מכל מקום בו נמצאו. תמיד ידענו שצריך להיות אחרת. עם ישראל מעולם לא נכנע ולא וויתר על זכותו האלמנטארית לשלטון של טוב מוחלט וצדק אבסולוטי. משך אלפי שנים קיבלו הגויים את הדיקטטורות והשחיתות השלטונית כגזרה שאין לשנותה, בעוד עם ישראל מתחנן, דורש וזועק בכל תפילה, שלוש פעמים ביום: "השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה". "את צמח דויד (המשיח) עבדך מהרה תצמיח". אנחנו רוצים משהו אחר. רוצים משיח!
 
מזה אלפי שנים מסיימים יהודים כל אכילת לחם בברכת-המזון, שכוללת גם היא בקשות לגאולה אמיתית ושלמה: "רחם השם אלוקינו על ישראל עמך... ועל מלכות בית דויד משיחך". "הרחמן הוא יזכנו לימות המשיח".
 
מעולם לא שכחנו ולא הפסקנו לתבוע. אבל עכשיו זה קרוב מתמיד. ממש נמצא כבר באוויר העולם. ויכול להיות שזה בעצם התהליך הרוחני שמניע אפילו גויים במדינות ערב, מחסל דיקטטורות בנות עשרות שנים, כי "ככה אי אפשר להמשיך"...
 
בואו והצטרפו לזעקת המחאה, וקראו לדבר בשמו הנכון: משיח! רוצים את התגלותו השלמה לעין כול של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח! את הזעקה הזו אנו מפנים לבעל הבית האמיתי של העולם, היחידי שבכוחו לבצע את המהפך: לריבונו של עולם. והוא בעצם כבר התחיל.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter