טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מזון, משאבים וגאולה
מי מכניס את הנס בתוך הטבע, ומקפיץ החוצה מן המדע את התגליות הנכונות – בדיוק כאשר אנו זקוקים להן? מי משחיל למוחם של המדענים את הרעיון הנכון ברגע הנכון? ומדוע הוא עושה זאת, ובקצב כה מואץ במאתיים השנים האחרונות?

יא כסלו התשע"ב (07.12.2011)

חב"ד
בשנת תקנ"ח (1798) מנתה אוכלוסיית העולם כמיליארד בני אדם, כשביעית מגודלה היום. אז היה מי שיצא בנבואת זעם שזעזעה את הוגי הדעות של זמנו, וקבע כי "צרכיה של האוכלוסייה גדול לאין שיעור מכוחה של הארץ ליצר די הצורך מזון לקיומו של האדם". זו הייתה הפעם הראשונה שהתעוררה ההכרה כי משאביו של העולם – מוגבלים, ומאז ממשיכה הזעקה ההגיונית הזו להישמע בתכיפות הולכת וגוברת ומלווה בתחזיות קודרות לגבי אותו הרגע בו ישבר האיזון העדין בין צרכי האנושות לבין המשאבים. מצב שיתאפיין לכאורה בעוני ובשחיתות.
 
עם זאת, בשנים שחלפו מאז, נראה בבירור כי האנושות חומקת שוב ושוב מן הגורל הצפוי לה. רבים יתלו זאת בוודאי בתושייה והיצירתיות האנושיות שהביאו לשרשרת של קפיצות מדרגה מדעיות טכנולוגיות חקלאיות, שהצילו את העולם מחרפת רעב. אך אם נביט בעיניים אובייקטיביות על מאתיים השנים האחרונות, נראה כי פיתוחים מדעיים אלו היו בלתי משוערים לחלוטין בתקופה שקדמה להם. איש לא חזה את תנופת הדישון והמיכון שהרחיבו את השטחים המניבים והגדילו את תפוקתם מאות מונים – בשרשרת פיתוחים הידועים כ"מהפכה הירוקה" של המאה העשרים.
 
ובכל זאת, כאשר זה היה צריך לבוא זה הגיע. בדיוק בזמן. במקום לסגת למצבים הנוראים שחזו על פי טבע, הרי בשטח קורה ההיפך הגמור: רמת ותוחלת החיים, איכות הרפואה וההשכלה נמצאות בעלייה בכל העולם. מדי פעם, כאשר צריך – נחשפת תגלית מדעית נוספת שמיושמת מיד לטובת האנושות. שוב ושוב אפשר לראות (מי שרק מוכן לפקוח את עיניו כדבעי) כי בעצם מדובר בשרשרת ניסים מואצת ובלתי פוסקת, שלא הייתה כמותה מאז בריאת העולם.
 
המיכון הטכנולוגי מניב לא רק אוכל ותרופות, אלא גם מהפכות חברתיות. כגון אלו שמתרחשות באזורינו לאחרונה, באופן ובקצב חסר תקדים, שמתאפשרות הודות לתקשורת ההייטק הסלולארית האינטרנטית.
 
הודות? למי באמת צריך להודות על כל זה? מי מכניס את הנס בתוך הטבע, ומקפיץ החוצה מן המדע את התגליות הנכונות – בדיוק כאשר אנו זקוקים להן? מי משחיל למוחם של המדענים את הרעיון הנכון ברגע הנכון? ומדוע הוא עושה זאת, ובקצב כה מואץ במאתיים השנים האחרונות? התשובה פשוטה: זהו הקדוש-ברוך-הוא ולו ורק לו צריך להודות.
 
הוא עושה זאת כהכנה אחרונה לגאולה האמיתית והשלמה. מצב שיתאפיין בגילוי האופי הניסי של המציאות כולה, בשובע ובבריאות אולטימטיביים, בשלום כולל ובמודעות קולקטיבית עמוקה. אפשר 'להריח' ולראות זאת כבר עתה. אם רק רוצים, כמובן.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter