ד שבט התשפ"א (17.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ומה מעל השכל?
במשך שנים רבות נמדדה האיכות האנושית במנת משכל. לאחרונה החלו לדבר גם על אינטליגנציה רגשית. אך האמת היא שהאיכות האמיתית היא האינטליגנציה הנשמתית.

כה חשון התשע"ב (22.11.2011)

חב"ד
'ווטסון' הוא שמה של מערכת מחשב נבונה דיה בכדי להביס את אלופי העולם בשעשועון הטריוויה הטלוויזיוני. ווטסון מסוגלת להבין שפה טבעית, כלומר: לתפוס את משמעות המילים ואת כוונותיהם של הדוברים או הכותבים, ולא רק את מה שאמרו או כתבו. היא מסוגלת לנתח, לעבד ולהבין רמזים לפתרון חידה, ובעולם העסקים – היא מסוגלת לזהות ולפענח צרכי לקוח. היא מסוגלת לתרגם שפה מדוברת לשפה הנדסית.
 
לא מכבר, לקראת שעשועון מסוים, הוטענה המערכת ב-200 מיליון דפים של אנציקלופדיות, עיתונים, יצירות ספרותיות ומחקרים מדעיים. ואפשר להוסיף לה כל מידע שהתפרסם אי פעם. למשל: כל פסקי הדין שניתנו מעולם על ידי ערכאה משפטית כל שהיא, או כל מסמך פיננסי שהנפיקה מעולם כל ישות שנסחרה בשוק הציבורי.
 
יכולת על אנושית בעליל זו להכיל, לתרגם ולהשתמש במידע, מובילה להנחה יסודית אחרת לגמרי להבנתנו את מותר האדם מן המכונה. אחרי שבכורת השכל במובנו האינטליגנטי ניטלה מאיתנו, מה בעצם נשאר לנו?
 
את התשובה לשאלה זו אין "ווטסון" יכולה להבין, למרות שכמעט כל אדם חש בה: האמונה. האמונה היא הייחוד האנושי האמיתי שמבדיל בין מכונת חישוב משוכללת ככל שתהיה לבין מה שאנחנו בעצם.
 
האמונה היהודית תופסת את הקדוש-ברוך-הוא כפי שהוא למעלה מהיותו בורא. היא מחברת את המאמין עם אלוקיו באופן עצמי, כלומר – אמיתי ושלם לחלוטין. האמונה מאופיינת בשלושה עשר עיקרים, שפותחים באמונה בא-ל אחד ובאינסופיותו, וחותמים באמונה בביאת המשיח ובתחיית המתים.
 
אמנם צריך וניתן בהחלט ללמוד ולהבין את האמונה לעיקריה באמצעות השכל, אך כשלעצמה – האמונה היא יכולת עליונה שאיננה מותנית בהבנה שכלית. החוויה האמונית נמצאת בבסיס קיומנו, והשכל יכול רק לתאר או לפרש אותה, במקרה הטוב.
 
במשך שנים רבות נמדדה האיכות האנושית במנת משכל. לאחרונה החלו לדבר גם על אינטליגנציה רגשית. אך האמת היא שהאיכות האמיתית היא האינטליגנציה הנשמתית.
 
ביטויה של האיכות הזו נמדד ביכולת היהודית לפעול על פי הנחיות האמונה, גם נגד המסקנות השכליות ומערך החושים הגופי. כזו היא למשל האמונה המוחלטת בנצחיות החיים של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. אמונה שמעוגנת בעיקרי היהדות, למרות הקושי השכלי והחושי להכילה. זוהי האמונה שנישאת בגאון עם ההכרזה והשירה: יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter