כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מ-7000 ל-1
צפניה הנביא מבטיח כי כאשר תבוא הגאולה השלמה, גם השפה האחת שתאחד את כולם עתידה לחזור ולתפוס את מקומה. 

יח חשון התשע"ב (15.11.2011)

חב"ד
בני אדם מתקשרים זה עם זה בכ-7,000 שפות. בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים החל להיחקר הרעיון ששפות שונות עשויות להנחיל לאנשים גם כישורים קוגניטיביים ורגשיים שונים, אך נזנח לטובת שרשרת של תיאוריות חדשות שקידמו את הרעיון שהשפה והמחשבה אחידות במהותן.
 
אולם כיום הולך ונוצר בסיס מוצק של ראיות מוכחות לכך ששפה אכן כן מעצבת את החשיבה, ומכילה דרך ייחודית אחרת לקליטת מידע ולהענקת משמעות למציאות. מחקרים שבוצעו לאחרונה במעבדות רבות מצביעים בבירור על כך שהשפה מכתיבה אפילו את המימדים הבסיסיים ביותר של החוויה האנושית: מרחב זמן, סיבתיות ויחס אל הזולת. דוברי שפות שונות נבדלים באופן שבו הם חווים, מתארים ומפרשים מאורעות. מבנה השפה יכול להקשות או להקל על למידה בכלל ועל תפיסה מתמטית בפרט. ומה בדבר דוברי שתי שפות? מסתבר שתפיסת עולמם משתנה מיידית בהתאם לשפה אותה הם מדברים באותו רגע.
 
עד כאן מדע עכשיו. ועתה להיסטוריה. ובכן, כידוע לכול שפתם היסודית של בני האדם היא לשון הקודש – השפה בה כתוב התנ"ך והשפה בה השתמש כביכול הקדוש-ברוך-הוא כדי לברוא את העולם. כלומר: זו השפה ששימשה בעיצוב העולם במובנים היסודיים ביותר של המציאות.
 
קרוב לאלפיים שנים לאחר מכן, בעקבות פרשיית מגדל בבל, התחולל השינוי הגדול: שבעים שפות נגזרו מלשון הקודש, כאשר כל אחת מייצגת משמעות נקודתית מצומצמת מתוך אין סוף האפשרויות שמייצגת לשון הקודש. בני אדם המשיכו להתעצב ולעצב את המציאות שבסביבתם בהתאם לשפה שלתוכה נולדו, וכך תרבויות התרחקו והשתנו זו מזו.
 
לאחרונה אנו עדים לתהליך הפוך. התרבות העולמית הולכת ומתאחדת. השוני הולך ומיטשטש, ואת מקום הייחוד האתני תופסת תקשורת אחידה וכמעט בלי קשר לשפה, מקום מגורים או מוצא. הקהילה הבינלאומית שנמחתה עם חורבן מגדל בבל, קורמת שוב עור וגידים, והפעם בעולם שניסה כבר הכול, ונמצא בכיוון אמוני של צדק, יושר ושוויוניות.
 
לא מדובר אפוא בחזון עתידי. אנחנו כבר נמצאים עמוק בתוך תהליך שבעצם מוביל לגאולה האמיתית והשלמה. וכפי שאומר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח כי הגאולה נמצאת ממש על סף הדלת ומחכה לכל אחד מאיתנו שיושיט יד ו"יסחב" אותה פנימה – על ידי הוספה בתורה ובמעשים טובים מתוך כוונה לזירוז הגאולה.
 
צפניה הנביא מבטיח כי כאשר תבוא הגאולה השלמה, גם השפה האחת שתאחד את כולם עתידה לחזור ולתפוס את מקומה. כך יושלם עיצוב התודעה הקולקטיבית, שתאפשר לחדש את הקשר עם האמת האינסופית: האמת האלוקית.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter