ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


העידן הפוסט גלותי
עם ישראל סובל כיום מתסמיני פוסט טראומה ברורים, ולא בלי הצדקה. אלפיים שנות ייסורים, גרושים גזרות ושמדות נותנות בנו את אותותיהן.

כט תשרי התשע"ב (27.10.2011)

חב"ד
מחקר ראשוני בוצע לאחרונה בחדר המיון במרכז הרפואי ע"ש שיבא בקרב 24 נפגעי תאונת דרכים שגילו סימני חרדה. 12 מהם טופלו בזריקת הורמון הקורטיזון. מתוכם, אחד בלבד פיתח תסמונת פוסט טראומטית. בקבוצת הביקורת שלא קיבלה טיפול כזה, לקו שלושה מתוך 12. כלומר: בעקבות הטיפול הייתה ירידה של כ-70% בסיכון לפתח תסמונת פוסט טראומטית, שהיא סיבוך נפשי שיכול להעיב על איכות החיים משך שנים רבות.
 
החוקרים בראשות הפרופסור יוסף זוהר מנהל המחלקה הפסיכיאטרית בשיבא, ביקשו לבחון טיפול המונע התפתחות והתפרצות תהליכים פסיכיאטריים. הקורטיזון הוא הורמון שנוצר בגוף באופן טבעי במצבי לחץ. הוא חייב להינתן במה שהחוקרים מכנים "שעת הזהב", שהיא הזמן בו מתרחש קיבעון "הצריבה" של הזיכרון הרגשי מהאירוע הטראומטי. אם הזיכרון הרגשי איננו מתקבע – לא תיווצר פוסט טראומה.
 
עם ישראל סובל כיום מתסמיני פוסט טראומה ברורים, ולא בלי הצדקה. אלפיים שנות ייסורים, גרושים גזרות ושמדות נותנות בנו את אותותיהן. הפחד, שהוא התסמין הפוסט טראומטי הראשי, ממשיך להעיב על חיינו גם עתה, כאשר הגלות מגיעה סוף סוף לקיצה. פחד ממה יאמרו הגויים האמריקאיים, איך ניראה באו"ם ומה יגידו עלינו בעיתונות הערבית.
 
העולם כולו צועד בכיוון של פירוק נשק, השלטת שלום וביטחון ועזרה הומניטארית למדינות חלשות – ואנחנו עדיין רועדים כל אימת שמאן דהו בקצה העולם אומר מילה... 63 שנות שלטון יהודי בארץ ישראל לא הצליחו למחוק את הטראומה מ'הדיסק הקשיח' שלנו. מה שמוכיח (אם נתבונן בעיניים בלתי משוחדות) כי עדיין אין לנו עצמאות אמיתית. עצמאות שהיא בראש ובראשונה – שחרור מהפחד.
 
למצב זה יש רק תרופה אחת: משיח. מלך אמיתי, שעליו נאמר כי אין לו על גביו שום פחד זולתי יראת השם אלוקיו. גילויו לעין כול של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח יתאפיין ברגיעה ושחרור מוחלט ומיידי של כל יהודי מפחד הגויים, ומאידך גיסא – באימה נוראה שתאחז בכל גוי שהפיל אי פעם שערה משערות ראשו של יהודי ארצה. מסיבה זו, יקראו  הגויים למשיח: "מורא".
 
בניסיון לשאת חן בעיניו של מלך העולם החדש, יביאו הגויים מתנה למלך המשיח. בלשון הכתוב: "יובילו שי למורא". ומהו שי זה? מגלים חז"ל כי זה יהיה יהודי מקצה העולם, שכנראה לא ידע או לא התייחס ליהדותו. הגויים הם שלא יוותרו לו ויישאו גם אותו על כפיים – הביתה, אל המלך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter