ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


וכתתו תקציבם
אנו קרובים כעת יותר מאי פעם לקיום הפסוק ביחזקאל: "וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות". מילים שנתפסו במשך אלפי שנים כנבואה רחוקה – קורמות היום עור וגידים.

יג תשרי התשע"ב (11.10.2011)

חב"ד
בבוקרו של ט' אלול (11 בספטמבר) האחרון קמו אזרחי ישראל אל הצהרה סנסציונית חדשה: "אין מנוס מקיצוץ בתקציבי הביטחון", זעקו כותרות העיתונים.
 
ההמונים התחלחלו. פגיעה בתקציב הביטחון?! השם ישמור! ועדת טרכטנברג, שמבית מדרשה נשמעה ההצהרה, אכן עשתה עבודה טובה. כולנו בעד דירות זולות לכולם. אך לשחוט את "הפרה הקדושה" האחרונה שנשארה למדינה? למהפך שכזה רבים מאיתנו עדיין אינם מוכנים.
 
למרות שאם נבחן את המצב באובייקטיביות נראה כי בעצם מזמן כבר ניתן היה לעשות זאת. מפת האיומים הצבאיים באזור השתנתה לבלי הכר ושדה המלחמה העדכני השתנה במהותו. כיום עוצמה צבאית פירושה טילים ומחשוב. עוצמת הברזל התחלפה בהייטק, שאמנם אינו זול אך מחירו נמוך לאין שיעור מאחזקת הצבאות של פעם.
 
הסכם פירוק הנשק ההיסטורי שבין ארצות-הברית וברית-המועצות לשעבר, שנחתם בשנת תשנ"ב (1992) על-ידי הפרזידנטים בוש וילצין, סימן את תחילתו של העידן הפוסט צבאי בעולם כולו. מאז – צוללות מלחמה גרעיניות מחלידות בנמלים, משחתות ישנות משוקעות במים כדי ליצור בסיס למושבות אלמוגים, ומרוץ החימוש המטורף, שגזל נתחים כה אדירים ממשאבי האנושות עד לפני כעשרים שנה – עצר את מהלכו, נסוג ומתכווץ.
 
האיום על שלומו של העולם – וגם על שלומנו כאן בארץ הקודש – איננו עוד איום מאסיבי של עוצמות צבאיות אלא מקבוצות קטנות של טרוריסטים. רוב המאמצים לפיתוח אמצעי לחימה חדשים מתרכז היום בפיתוחם של אמצעים מתוחכמים להפליא לריגול ולחיסול ממוקד של בודדים.
 
גם על כיסי אי השפיות המדיניים הבודדים שנותרו, כאיראן וקוריאה (משטרים שונאי אדם המבוססים על דיכוי ורצח עם), ניתן לומר כי ברוח המהפכות הנושבת בעולם הדיקטטורות המתפוגג והולך, ברור כי גם קיצם קרוב.
 
אנו קרובים כעת יותר מאי פעם לקיום הפסוק ביחזקאל: "וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות". מילים שנתפסו במשך אלפי שנים כנבואה רחוקה – קורמות היום עור וגידים.
 
כעשרים שנה חלפו מאז התווה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח את הכיוון הנבואי בשיחה שנשא לפני אלפי חסידים בשבת פרשת משפטים תשנ"ב (פברואר 1992) – ועתה זה הגיע סוף סוף גם לארץ ישראל. ברוך השם. אכן הגיע הזמן להעביר את תקציבי המלחמה לרווחה, רפואה ושלום. אכן הגיע זמן להתגשמות נבואת הגאולה: "לא יישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter