ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לשנות את המוח לטובה
רבי עקיבא מלמד כי השינוי המבורך משפיע לא רק על המוח, אלא על הכול! כל מעשה ואו אפילו דיבור ואפילו מחשבה (שהיא פעילות מוחית מובהקת) יכולים לשנות גורלו של אדם!

ז תשרי התשע"ב (05.10.2011)

חב"ד
גילוי מבנהו של החומר הגנטי ופענוח הקוד הגנטי האנושי היו מהתגליות המדעיות הגדולות של המאה העשרים. תגליות מופלאות אלו הראו כי החלבונים, שהם "המכונות" הביוכימיות המייצרות את כל תהליכי החיים הביולוגיים, מתוכנתות ומופעלות על ידי "תוכנה" קבועה מראש ב'הארד-דיסק' של התא, הלא הוא סליל ה-DNA.
 
על פי תפיסה זו הורגלנו לחשוב כי הגנטיקה קובעת הכול, ובמילא הכול קבוע מראש, כלומר מנוע משינויים. אך מחקרים אחרונים מוכיחים שלא בדיוק. האיבר שיש אומרים שהוא המורכב ביותר בגוף האנושי, הלוא הוא המוח, אמנם נוצר גם הוא באופן שמוכתב על ידי פעולתם של גנים, אך בשונה מאיברים אחרים, הוא עובר כל הזמן תהליכים של "עיצוב מחדש", הנגרם ומוגדר ע"י האירועים האינדיבידואליים המהווים את "חווית היחיד".
 
כלומר: הקלט החושי המתקבל והתגובה של המוח עליו הם תהליך שמשנה מוח, לטוב ולהפך. במקרים רבים, חלקה של הגנטיקה בעיצוב תפקודו של המוח הבוגר קטן מזה של תהליכים המעצבים אותו באופן בלתי פוסק. כך שהתוצר הסופי רחוק מלהיות מוגדר מראש ונמצא במצב תמידי של שינויים.
 
תגליות אלו נוסחו למעשה כבר לפני אלפי שנים על-ידי רבי עקיבא: "הכול צפוי – ו(אבל) הרשות (לחרוג מהמצופה) נתונה (אפשרית)" (אבות ג, טז). מאמר המסכם בקצרה דוגמאות רבות שמביאים חז"ל בדרכם הסיפורית על אנשים שדינם נחרץ על פי טבע, אך מעשה אחד שעשו שינה את הקבוע מראש שהיה כבר כפסע מהם. ביניהם – בתו של רבי עקיבא עצמו:
 
עוד בהיותה קטנה גילה אסטרולוג לאביה, כי ביום חתונתה תמות. בכלים מדעיים שאינם ידועים היום הוא ראה את שרשרת התהליכים הטבעית שהתחילה עם לידתה וידע לחשב מתי תסתיים. מבחינה מדעית הוא צדק, והדבר הוכח: בבוקר שלאחר החתונה, שלפה הבת את סיכת ראשה מבין אבני הקיר, שם הניחה אותה אתמול, ועמה יצא נחש מת. הסיכה הייתה נעוצה בראשו. סוד הצלתה, כפי שהסתבר לאחר מכן, היה מעשה צדקה: בין אלפי החוגגים הבחינה הבת בעני מורעב שנכלם להיכנס, הזמינה אותו פנימה ונתנה לו את מנת האוכל שלה.
 
רבי עקיבא מלמד כי השינוי המבורך משפיע לא רק על המוח, אלא על הכול! כל מעשה ואו אפילו דיבור ואפילו מחשבה (שהיא פעילות מוחית מובהקת) יכולים לשנות גורלו של אדם!
 
לשיא ביטויה מגיעה קביעה יהודית עתיקה זו בפסק הלכה מפורסם של הרמב"ם הקובע כי מעשה טוב של אדם יחיד בכוחו לשנות את גורלו של העולם כולו: "עשה מצווה אחת – הכריע את עצמו וכל העולם כולו לכף זכות וגרם לו ולהם תשועה והצלה". כלומר: גאולה אמיתית ושלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter