טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הפגישה עם תרבות העל
אנו עומדים לפגוש בקרוב את המימד העצמי הפנימי שהיה נסתר מאיתנו מאז גורשו אדם וחווה מגן עדן, אך נשאר גנוז אי שם בפנים, ב'גנים' הרוחניים הבלתי פעילים עדיין. 

כב אלול התשע"א (21.09.2011)

חב"ד
משאבים רבים מופנים כבר שנים רבות לחיפוש חיים מחוץ לכדור הארץ, אך יש מדענים שאינם ששים לקראת המפגש המיוחל. סטיבן הוקינג למשל, מבחירי הפיזיקאים סבור ש"צריך להביט בעצמנו ולראות כיצד חיים תבוניים עלולים להתפתח לדבר שלא נרצה לפגוש". בהסתמכו על תולדות המפגשים בין תרבויות אנושיות קדומות, במהלכם שיעבדה התרבות המפותחת את התרבות הפחות מתקדמת או הרסה אותה. בדומה למה שקרה כשעגן קולומבוס לראשונה באמריקה, למשל, מפגש שלא עלה יפה מבחינת המקומיים האינדיאנים.
 
לעומתו הולכת ומשתלטת תפיסה חדשה, הגורסת שכל זה אכן היה נכון, אך משהו יסודי בעולם השתנה. במהלך 400 השנים האחרונות יצרו המפגשים הבין תרבותיים תמונה לא רעה כלל ועיקר. במיוחד בשישים השנים האחרונות שיעור האוכלוסיות שנספו במלחמות יורד, הפשע והאלימות בירידה, השאיפה לייצוג דמוקרטי מתפשטת, החינוך נמצא בהישג ידו של כל ילד בעולם כמעט, המדע והטכנולוגיה מתקדמים, איכות ואורך החיים בעלייה.
 
התרבות העולמית של היום הינה מכילה יותר ונצלנית פחות מאי פעם. אדרבה: מדינות עשירות מסייעות לחלשות מהן, ולא במחיר שעבודן. לפיכך הגישה המדעית היותר נשמעת כיום גורסת כי תרבות שהגיעה ליכולת טכנית של מסעות נרחבים בחלל, נמצאת בהכרח הרבה אחרי תאוות כיבוש, שיעבוד ילדים וניצול משאביהם לרעה. כל אלה, כך מובן היום, הם גישה שעשויה הייתה להניב רווחים לטווח קצר, אך איננה בת קיימא לאורך הזמן שנדרש לקיום מסעות בין כוכבים.
 
הנקודה המעניינת בכל ניתוח המצב הדמיוני הזה היא ההכרה המדעית בהתקדמות המוסרית שחלה בעולם בתקופה האחרונה ובשינוי המהותי שחל בתפיסת האנושות את עצמה. אך זו רק ההתחלה. התקדמות מופלאה מזו תוביל אותנו למפגש עם "תרבות" נשגבת בהרבה מכל מה שהיה יכול להתפתח אי פעם בכוכבים. אנו עומדים להיפגש בקרוב מאוד עם... עצמנו. עם מי ומה שאנחנו באמת – כאשר המין האנושי יפעיל סוף סוף את מלוא הפוטנציאל הגנוז בו. וזה יתרחש כאן, בפלנטה שלנו, ולא בשום מקום אחר.
 
אנו עומדים לפגוש בקרוב את המימד העצמי הפנימי שהיה נסתר מאיתנו מאז גורשו אדם וחווה מגן עדן, אך נשאר גנוז אי שם בפנים, ב'גנים' הרוחניים הבלתי פעילים עדיין. המסך יוסר באחת, והתודעה האנושית תשתחרר ותנסוק למעלה אל המפגש המובטח עם הקדוש-ברוך-הוא, עם האין סוף בכבודו ובעצמו.
 
המפגש המדובר הוא למעשה הגאולה האמיתית והשלמה. האישיות שמנצחת על התהליך ומובילה את האנושות לאותו מפגש מיוחל היא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter