ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


נצח ישראל
בקרוב נגיע למצב בו יתברר כי כל האיומים המוכרים לא יסכנו עוד את קיומנו, עמידות נצחית שבכוחה לחסום את כל הסיכונים הרוחניים והגשמיים העומדים עלינו לכלותינו במישור האישי והלאומי גם יחד, נמצאת עתה בשלבי התהוות אחרונים.

ח אלול התשע"א (07.09.2011)

חב"ד
תרפ"ח (1928) הייתה שנת התגלית שנראה כי הצילה את מספר בני האדם הגדול ביותר בהיסטוריה: הפניצילין. מאז ועד היום ניצלו חייהם של מאות מיליונים הודות לתגלית הקסומה.
 
אלא שבד בבד מתפתחת והולכת עמידות חיידקית בפני סוגי אנטיביוטיקה רבים. תכונה המעמידה בסכנה קיומית את האיזון השברירי בין חיידקים לאנטיביוטיקה, וממילא מסמנת כנראה עידן חדש של איום חיידקי מתגבר וחסר מענה תרופתי הולם. זיהומים חיידקים קטלניים שונים שמוגרו במהלך עשרות השנים האחרונות בהצלחה, עשויים לחזור בסערה.
 
לעמידות המתפתחת בצעדי ענק סיבות גנטיות. חיידקים רבים מסוגלים להחליף ביניהם קטעי גנים המאפשרים עמידות. עמידות גנטית לאנטיביוטיקה בקרב מיקרו-אורגניזמים מתנהגת כמו מחלה חיידקית במאקרו-אורגניזמים. היא "מדבקת" ומתפשטת בקצב שמהירותו הולכת וגוברת ביחס ישיר לכמות הפרטים שרכשו את התכונה החדשה.
 
מערכות ותהליכים רבים "עובדים" כך, אך לאו דווקא באספקט השלילי. עמידות בפני השמדה ועד לחיים נצחיים הולכת להתגשם בימים אלו ממש. התהליך ברובו עדיין סמוי מעינינו – אך מדובר בהתרחשות משמעותית מאוד. בקרוב נגיע למצב בו יתברר כי כל האיומים המוכרים לא יסכנו עוד את קיומנו, עמידות נצחית שבכוחה לחסום את כל הסיכונים הרוחניים והגשמיים העומדים עלינו לכלותינו במישור האישי והלאומי גם יחד, נמצאת עתה בשלבי התהוות אחרונים.
 
תהליך העמידות מתחיל מן המלך המשיח עצמו. מכיוון שכל תהליך הנצחיות מתחולל דרכו – הוא עצמו הראשון שחייב להיות נצחי. זו גם אחת הסיבות לאמונתנו בנצחיות חייו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. וכפי שהרבי עצמו התבטא כי המשיח, שחי בזמן הגלות, עובר לזמן הגאולה ברצף של חיים, "ללא הפסק בינתיים".
 
רוב בני האדם אינם מודעים לכך בינתיים, אך ישנם ה"חוקרים" ולומדים את הנושא לעומק ויודעים לזהות כבר עתה את ניצני העמידות המופלאה. אלו הם הלומדים בתורה את החלקים העוסקים בגאולה האמיתית והשלמה. התורה כולה מלאה באינפורמציה מסוג זה, אך תורת חב"ד ובמיוחד משנתו של הרבי מבהירה את הנושא באופן השלם ביותר.
 
במיקרו החיידקי מתאפשרת העמידות על-ידי החלפת קטעי גנים. אם ננסה ליישם את המסקנה הפנימית של התרחשות זו, נבין שנוסחת הפלא היא פשוט הנכונות לתת ולקבל. אם נשכיל לתרום מעצמנו מחד, ומאידך נבין שיש מה ללמוד ולקבל מכל אחד אחר – נוכל להגשים את ערכי הנצח המשותפים שלנו וכך נזכה גם בחיי נצח במובנם הביולוגי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter