ג סיון התש"פ (26.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"בילע המוות לנצח"
3,347 בני אדם נידונו למוות ב-‏51 מדינות, ויותר מ-‏27,000 בני אדם ממתינים להוצאתם להורג לאחר שדינם כבר נגזר. כך עולה מדוח שפרסם "אמנסטי אינטרנשונל". בסין הוצאו האנשים הרבים ביותר להורג. לפחות 24 איש בכל שבוע! במקום השני נמצאת איראן עם 317 הוצאות להורג, ואחריה סעודיה, פקיסטן וארצות-הברית (!) ונראה כי עולם כמנהגו נוהג

פרופסור ירמיהו ברנובר
ג סיון התש"ע (16.05.2010)

3,347 בני אדם נידונו למוות ב-‏51 מדינות, ויותר מ-‏27,000 בני אדם ממתינים להוצאתם להורג לאחר שדינם כבר נגזר. כך עולה מדוח שפרסם השנה "אמנסטי אינטרנשונל", הארגון לזכויות האדם של האו"ם. בסין הוצאו האנשים הרבים ביותר להורג. לפחות 24 איש בכל שבוע! במקום השני נמצאת איראן עם 317 הוצאות להורג, ואחריה סעודיה, פקיסטן וארצות-הברית (!) ונראה כי עולם כמנהגו נוהג.
 
וכאן מגיעה ההפתעה הגדולה: בדצמבר 2008 קראו חברי העצרת הכללית של האו"ם לבטל את עונש המוות.

במבט היסטורי, אפשר לראות בכך המשך לתפנית המדהימה שחוללה האנושות לפני קרוב לשני עשורים, כאשר ביטלו שני הגושים הגדולים את מצב הלוחמה ביניהם, ואת תקציבי הענק שבוזבזו עד אז להכנות למלחמה – הפנו לצרכי בריאות, חינוך ופיתוח. כהמשך לכך, הבשילה ההכרה כי בכלל תופעת ההמתה, בכל צורה שהיא, היא דבר שלילי ונציגים של רוב אומות העולם התאחדו והכריזו: "אנו קוראים לכל הממשלות לפעול על פי התחייבות האו"ם ולנטוש את עונש המוות אחת ולתמיד".
 
הכרזה כזו לא נרשמה מעולם בתולדות האנושות. ששת אלפי שנות קיומו של המין האנושי רוויות מעשי פשע, רצח, השמדה ואבדון, שעונש המוות היווה להם תגובה הולמת. גם אנשי "אמנסטי" יודעים שאותם אלפי נידונים (ברובם הגדול, לפחות) אינם צדיקים גדולים. ובכל זאת הם אינם מציעים חלופות, אינם מתייחסים לכוח ההרתעה שיש רק לעונש כזה, אך מוחלט אצלם כי עונש המוות איננו מתאים עוד.
 
אם נעביר את הדיון מן השטח הפוליטי אל השטח המוסרי, או מוטב: הדתי – נראה שבעצם גם בתורה מעוגן עונש המוות. כבר אדם הראשון נידון למוות ע"י הקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו ("ביום אכלך ממנו (מעץ הדעת) – מות תמות"). ובכלל, ניתנת מהתורה לבתי-הדין סמכות להמית במקרים מסוימים.
 
אז מה קרה פתאום שהעונש המתבקש הפסיק להיות רלוונטי? הרבי מליובאוויטש מלך המשיח התבטא בהקשרים דומים, כי אלו התרחשויות שמושפעות מן העתיד. אנו קרובים עתה יותר מתמיד לתקופה בה אכן יבוטל כליל גזר דין המוות, על ידי מי שהטיל אותו בפעם הראשונה – הקדוש-ברוך-הוא. אנו מובטחים כי בגאולה הקרובה יתגשם חזון החיים הנצחיים, "בילע המוות לנצח, ומחה השם אלוקים דמעה מעל כל פנים" (ישעיה כה, ח) – וסביר להניח כי העתיד המזהיר הזה משפיע כבר עתה על ההכרה אפילו של גויים, מבלי שידעו כמובן את מקורה של ההשפעה, והם מבטאים זאת בקריאה גורפת לביטול עונש המוות.
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter