ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


טכנולוגיית ננו
גם ברוחניות קיימת תופעת ההשפעה המדהימה של אירועים קטנים, ניואנסים שדקים מכדי לשים אליהם לב (לראות אותם) – ויכולים להיות הרי גורל.

א אלול התשע"א (31.08.2011)

חב"ד
חלק גדול מהטכנולוגיות החדשות שמפתחים בשנים האחרונות במכוני המחקר, בתעשייה ובמכונים רפואיים, מעלות סוגיות חברתיות כלכליות ואתיות לא פשוטות, ומעוררות לעיתים ויכוח ציבורי עז. התחום הבא, למרות שהבנת הציבור אודותיו היא המעטה ביותר, יכול להשפיע על חיי האנושות העתידיים יותר מכל תחום מדעי מתפתח אחר.
 
מי לא שמע על הננו-טכנולוגיה? הננו היא דרך לניצול תכונותיהם הייחודיות של רכיבים מיקרוסקופיים (ננו אחד שווה למיליארדית המטר) המיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות, ופורשים שדה אפשרויות אין סופי כמעט – מרובוטים זעירים שיוכלו לשוט בזרם הדם ולהילחם בזיהומים ובגידולים לא עלינו, ועד לחיישנים ולמחשבי-על בגודל מיקרוסקופי שיהיה ניתן לשתול בכל מקום.
 
מעטים מבינים את הפוטנציאל ואת הסיכונים הקריטיים הטמונים ביישומי טכנולוגיה חדישה זו, והפחד גדול. גודלם של החלקיקים מאפשר להם לחלחל החוצה מהמקום בו הם אמורים לפעול, ולהרוס איברים חיוניים, שלא לדבר על ההשפעות הסביבתיות של חלקיקי ננו, שיכולות לעלות לכל כדור הארץ ביוקר רב, והן נחקרות עתה בקדחתנות.
 
כמובן שהכול מתחיל מרוחניות. גם ברוחניות קיימת תופעת ההשפעה המדהימה של אירועים קטנים, ניואנסים שדקים מכדי לשים אליהם לב (לראות אותם) – ויכולים להיות הרי גורל. השפעותיהם על ההתנהלות הכוללת יכולות להיות מרחיקות לכת הרבה מעבר למה שמצופה מעניינים כה פעוטי ערך וקלי משקל.
 
למשל: מילה טובה אחת עשויה לבנות עולם שלם. חיוך אוהד, שיחת טלפון קצרה או מסרון ברגע הנכון יכולים לייבש ים של בדידות וצער, ולהתחיל תהליכים של הבראה וצמיחה. מאידך, גם מבט קפדני, מילה מיותרת של האשמה, ביקורת, פרצוף חמוץ או הבעת זלזול ואפילו לא מילולית – יכולים להפיל את הקובייה הראשונה, שבאפקט דומינו תהרוס מבנים מורכבים.
 
הבה נשים לב לדברים הקטנים. נחקור את עצמנו עד לפרטים הנדושים וה"לא חשובים" לכאורה, כי בין אדם לחברו הכול חשוב. בית המקדש השלישי נבנה מהמון חלקיקים קטנים. יסודותיו הרוחניים מורכבים מהמעשים ה'קטנים' שלנו, כמו ביטויים 'קטנים' של חיבה, הבנה, סובלנות, אהדה, חיוכים ושמחה. ובקיצור: אהבת ישראל.
 
המילה "ליובאוויטש" ברוסית זו הטיה של המילה אהבה. מלך המשיח – הרבי מליובאוויטש, הוא הרבי של האהבה. הרבי שבא מאהבת אין קץ אל כל אחד מעם ישראל. אהבת-ישראל היא דרכו של הרבי לבנות את בית-המקדש השלישי. וזו גם הדרך שלנו ליטול חלק בבנין האהבה הנצחי. בידך לתרום לבנה משמעותית לבית המקדש – פשוט עם קצת תשומת לב ליהודי הבא שיזמן לך השם למטרה זו בדיוק.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter