יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לחשוב טוב, לחשוב נכון
היטיב להגדיר את הדבר הרבי השלישי של תנועת חב"ד, הרבי הצמח-צדק, שהצליח להכניס הכול במשפט פשוט אחד: "חשוב טוב – יהיה טוב". כלומר: יש למחשבה נכונה יכולת לעצב את המציאות.

טז אב התשע"א (16.08.2011)

חב"ד
כ-4% –  8% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מסיוטי לילה. אך בקרב הלוקים בתסמונת הפוסט-טראומתית – כ-90% סובלים מסיוטים חוזרים המשחזרים את הטראומה.
 
במחקר שפורסם בכתב העת Jama של האיגוד הרפואי האמריקני, דיווחו החוקרים כי גילו דרך פשוטה להפליא להפחית משמעותית את התופעה. מדובר בשיטה של שימוש בדמיון מודרך הנקרא דמיון חזותי. המטופל מתבקש לדמיין (בשעות הערות) את הסיוט כשהוא "משופץ". למשל: נבדק שחווה תקיפה אכזרית וסבל מסיוטים חוזרים בנושא, הצליח להפחית משמעותית את תדירות ועוצמת הסיוטים לאחר שבמשך שבועיים התמיד לדמיין בשעות הערות כיצד הוא מניס את התוקף בעזרת אלת בייסבול.
 
החידוש של המחקר הנוכחי הוא שהשיטה יעילה לא רק כטיפול בסיוטי-שינה, אלא גם בהפחתת התופעות הקשורות בטראומה, שנחוו בשעות הערות! כנראה משום ההשפעה העצומה שיש לשינה טובה על איכות החיים בשעות הערות. אך לא רק. התכנים המתוקים של החלומות ששופצו, חזרו וחלחלו מהעל-מודע אל המודע בשעות הערות, וממילא גם אלו שבזמן הערות נחוו אחרת.
 
תובנה זו עומדת בבסיס הטיפול בקליניקה "מרכז מימונידס (הרמב"ם) למדע ולאומנות השינה", בניו מכסיקו, שם משלבים את הטיפול בחלום בדרך הדמיון החזותי עם פסיכותרפיה דינאמית. מדובר למעשה בשיטה ידועה במקורות היהדות ונעשה בה שימוש נרחב בעבודת השם בכל התקופות. במיוחד – בתורת חסידות חב"ד, המלמדת להתבונן ולראות בעין השכל (להבין) את האלוקות שבכל התרחשות ודרך כך לזהות את משמעותה החיובית האמיתית.
 
היטיב להגדיר את הדבר הרבי השלישי של תנועת חב"ד, הרבי הצמח-צדק (המכונה כך על שם ספרו), שהצליח להכניס הכול במשפט פשוט אחד: "חשוב טוב – יהיה טוב". כלומר: יש למחשבה נכונה יכולת לעצב את המציאות.
 
רבים מחסידי חב"ד לדורותיהם ובוודאי האדמו"רים בעצמם, יישמו בחייהם את הכלל הזה. מסופר למשל, על הרבי הקודם מליובאוויטש, אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק), כי בשנות האימים של השלטון הסטליניסטי נעצר ונגזר עליו דין מוות בעוון הפצת יהדות ללא חת. בהחלטה תקיפה קיבל על עצמו שלא להתייחס למציאות המאיימת שעמדה למולו, ודימה אותם למה שהם באמת: אין ואפס.
 
גזר הדין אכן בוטל, והרבה יותר מכך: חלפו שישים שנים והקומוניזם אכן הפך לאין. בכל העולם מחפשים את הסיבה, אך אנו יודעים את האמת: הרבי החליט שלא להחשיב אותם, ולכן הם אינם. עכשיו נותר לנו רק דבר אחד: להתבונן חזק בגאולה הקרובה, פעולה ש'תמשוך' אותה פנימה, הישר אל תוך חדרנו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter