כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חיי נצח בחלל
התודעה האנושית מנסה לבדוק רעיונות ואפשרויות בכלי המחקר העומדים לרשותה: מדע הביולוגיה ושאר טכנולוגיות מודרניות. אך תהא תוצאת הניסויים אשר תהא – חיי הנצח המובטחים יתגשמו בקרוב! 

י אב התשע"א (10.08.2011)

חב"ד
ב-20 ביולי שבה לכדור הארץ הטיסה האחרונה של המעבורת אטלנטיס, טיסה שסימנה את סוף עידן המעבורות של סוכנות החלל האמריקנית. במעבורת חזר ניסוי ישראלי מרתק, שבדק את השפעת הקרינה הקוסמית בחלל על בריאות האדם.
 
הניסוי התמקד בהשפעת הקרינה על הטלומרים – הקצוות השומרים על שלמות הכרומוזומים (מבנים תוך תאיים המכילים את המידע הגנטי). בכל פעם שתא מתחלק – מתקצרים הטלומרים ונגרמת פגיעה ביכולת התפקוד של התא. עד שלבסוף נגמר הטלומר, הכרומוזום מתפורר והתא מת.
 
חקר הטלומרים מהווה אפוא מרכיב חשוב בהבנת תהליכי הזדקנות ומוות, והוא מסמן תקופה חדשה בגישה האנושית לכך: בני האדם החלו להאמין כי נתונים אלה אינם כורח המציאות וכי קיימת אפשרות להתעלות מעליהם.
 
המדענים חותרים אל האפשרות הזו בדרכים שלהם, מה שמלמד שאנו אכן קרובים להסרת הגזרה האלוקית הזו – בגאולה האמיתית והשלמה. המהלכים הרוחניים שהחלו לקרום עור וגידים ולקרב אותנו אל ספה של הגאולה הניסית, הם בעצם אלה שגורמים למודעות האנושית לחפש לפתע התגשמות מדעת של חזונות העתיד הניסיים, כאן ועכשיו, במעבדה, ולהתחיל להתייחס לאפשרות חיי הנצח באופן שכלי, כאפשריים מבחינה ביולוגית.
 
הרבי הקודם מליובאוויטש, אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק) יצא בזמנו בהכרזה: "לאלתר לתשובה, לאלתר לגאולה". חתנו, הרבי מלך המשיח, משתמש במילים: "משיח עכשיו!". פירושן המעשי של הכרזות אלו הוא בראש ובראשונה אי הסכמה לשקיעה בשגרה הטבעית הנהוגה בעולמנו, ופקיחת עיניים לחיים מסוג אחר – חיים של גאולה. אחד משיאיה של הגאולה יתבטא בחיי נצח, כמובטח על ידי הקדוש-ברוך-הוא, והנה הדברים מתחילים לחלחל אל תודעת העולם בו אנו חיים.
 
התודעה האנושית מנסה לבדוק רעיונות ואפשרויות בכלי המחקר העומדים לרשותה: מדע הביולוגיה ושאר טכנולוגיות מודרניות. אך תהא תוצאת הניסויים אשר תהא – חיי הנצח המובטחים יתגשמו בקרוב! העוצמות הרוחניות הנשגבות שתתגלינה בתודעתנו המחודשת בגאולה, תתבטאנה בחיי נצח ביולוגיים בעליל, ביולוגיים למהדרין.
 
הביטוי הראשון של חיי הנצח הוא אצל מי שיחולל את המהפך שיוביל את כולם לחיי הנצח – המלך המשיח. וכפי שכותב אדמו"ר הזקן, רבי שניאור זלמן מלאדי, כי האמירה 'דויד מלך ישראל חי וקיים' מכוונת בעיקר אל משיח בן דויד, והיא מתייחסת לתקופה בה נדמה כאילו הוא אינו חי וקיים. חייו של הרבי מלך המשיח נמשכים אפוא גם כעת, ובקרוב מאוד ניווכח כולנו בכך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter