יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מחיידקים ועד בכלל

אין טעם לחיים שאינם משפיעים ומועילים למישהו אחר. היכולת לשרוד כאדם בעל משמעות, מותנית במידת הנכונות להשקיע בזולת ולהעניק לו מהמיטב שבך.


י תמוז התשע"א (12.07.2011)

חב"ד

חיידקים מאמצים עד כ-30% מהגנים שלהם מיצורים בסביבה הביולוגית בה הם חיים, ולא מתורשה "הורית". איזה סוג של גנים יכולים "להגר" מיצור ליצור, ולשרוד? הדעה המקובלת הייתה שאלו הם הגנים שיודעים "להסתדר לבד". גנים מרובי כישורים, שיכולים להועיל לחיידק מבלי להשתלב במערך הגנטי הקיים שלו.
 
אך לא עוד. ד"ר אורי עופרן מהתוכנית לביולוגיה חישובית של אוניברסיטת תל אביב, פרסם לאחרונה מאמר בכתב העת היוקרתי "רשומות האקדמיה הלאומית האמריקאית למדעים", בה הוא מפריך את הדעה המקובלת ומוכיח שהגנים הזרים מאופיינים דווקא בנטייה גבוהה ליצירת קשרים טובים עם סביבתם, וזה מה שמאפשר להם לשרוד בסביבה החדשה. ככל שהגן (או כל "מהגר" אחר) הוא "חברותי" יותר – כן גוברים סיכוייו לשרוד בסביבות חדשות.
 
ביולוגיה חישובית, אמרנו, ובכן: ממצא זה נמצא תקף סטטיסטית גם במערכות מורכבות אחרות. בנוסף לסביבה הביולוגית – גם בסביבות חברתיות, פוליטיות, כלכליות. למשל, לגבי אוכלוסיות של מהגרים ועולים חדשים. מי יצליח לשרוד יותר? אדם בעל כישרונות נדירים ומיומנויות מיוחדות, או זה שיודע לקשור קשרים? התשובה ברורה.
 
ממצאים אלו תקפים במיוחד לגבי זמננו, כמתחייב מהתובנות העולות משיחותיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כדי להשפיע על האנשים ('יצורים') שבסביבתך – אין חובה להיות בעל כישרונות אינטליגנטיים מיוחדים. די ביכולת וברצון אמיתי "להתקשר", להתחבר לסביבה האנושית ללא גאווה, ביקורתיות וקפדנות.
 
אין טעם לחיים שאינם משפיעים ומועילים למישהו אחר. היכולת לשרוד כאדם בעל משמעות, מותנית במידת הנכונות להשקיע בזולת ולהעניק לו מהמיטב שבך. עובדה, כי זה נכון אפילו לגבי גנים, שהם אבני הבניין היסודיות בבנייה של כל מולקולת חיים (חלבון).
 
החובה הקיומית של כל אחד להשפיע על הזולת איננה מותנית בכישרונות מיוחדים. אפשר לתמוך ולהשפיע בעזרת כסף, עצה טובה, הקשבה, גילוי הבנה, סיוע עם הילדים, הזמנה לארוחה, לימוד משותף – אין סוף דרכים לבטא דבר פשוט אחד: אחדות. אהבת ישראל, שפירושה: שלי – שלך.
 
עם ישראל כפי שהוא מכונס כולו למקום אחד של אכפתיות הדדית ושותפות-גורל קריטית. ולא רק מפני שזוהי בוודאי הדרך היחידה שלנו לשרוד, אלא בראש ובראשונה מפני שזו מצווה, ועוד זאת – שאין חוויה נעימה יותר משייכות ואחדות. זו ההזדמנות שלנו 'לטעום' כעת מהתחושה שתתגלה כמצבו הטבעי של העולם כולו בימות המשיח, כאשר נזכה לעבוד את השם שכם אחד, כולם יחד.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter