יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אמונה וגם מדע
כאשר תבוא הגאולה, יושלם התיקון הרוחני על חטא עץ הדעת ואו אז ייעלם המוות מהעולם.  

כו סיון התשע"א (28.06.2011)

חב"ד

במעבדה לחקר ההזדקנות של אוניברסיטת בר אילן חוקרים את הסיבות הגנטיות להזדקנות. עושים זאת באמצעות סריקת המערך הגנטי של תולעת קטנה בשם סי-אלגנס, שרבים מעשרים-אלף הגנים שלה קיימים גם במערך הגנטי האנושי. גן אחרי גן בודקים החוקרים, בחיפוש אחרי הגן שאחראי להזדקנות.
 
לא מזמן הגיעו להישג מרשים: כאשר הוציאו גן מסוים מן המערך, התארך משך חיי התולעים והגיע לחודשיים, פי 4 (!) יותר מאשר עם אותו הגן! גן זה מקודד לרצפטור של האינסולין, ומצוי גם בבני אדם. בלעדיו, הפכו תולעים "ישישות" לחיוניות והתנהגו כתולעים צעירות גם בגיל בו תולעים שהגן הנ"ל לא הוסר מתאיהן בקושי סחבו את עצמן וברובן מתו. מה שנשאר עתה לברר הוא אם אכן פועל גן זה באופן זהה על בני אדם.
 
אם ומתי יצליחו החוקרים במשימתם – אין לנו מושג. אך בכל מקרה, אנו צפויים להתארכות משמעותית מאוד  של תוחלת החיים: ברגע שתבוא הגאולה השלמה – רגע שהנו קרוב מאוד כנבואת הרבי מליובאוויטש – יהפכו חיינו הנוכחיים לנצחיים!
 
האמת היא, שהאדם נברא במקורו כיצור נצחי. אלא שכעבור שעות ספורות מיצירתו, נכשל אדם הראשון באכילה אסורה מעץ הדעת ובכך גרם לעצמו ולבניו אחריו – באופן זמני – את תופעת המוות. כאשר תבוא הגאולה, יושלם התיקון הרוחני על חטא עץ הדעת ואו אז ייעלם המוות מהעולם.
 
מעניין שדווקא עתה – ברגעים האחרונים שלפני תום התיקון לחטא הממית – מנסה האנושות בעצמה "להיזכר" באפשרות הזו ולאט לאט מעכלת אותה. לפתע, בעשרים השנים האחרונות, השתנתה התפיסה הגורסת כי הזקנה והמוות שבעקבותיה הם הצטברות של קלקולים ושחיקה ב"מכונה" הביולוגית. נהיה ברור כי זו מכונה משוכללת להפליא, ובעצם יש בה יכולת לתקן ולשחזר כל מבנה ביולוגי שנשחק, התבלה או נפגע.
 
ואם כבר מזכירים את עולם הגנטיקה, אי-אפשר שלא לציין את הממצא המדעי, על פיו חלק הארי מהמערך הגנטי (יותר מ-95% מסך כל הגנים), שבעבר חשבו כי איננו משמעותי – נמצא כבעל תפקידים עלומים, חסומים עדיין בחלקם הגדול. אנו פועלים אפוא כיום תוך ניצולת של פחות מחמישה אחוזים מהפוטנציאל הגנטי שלנו!
 
במקורות היהדות שמדברים על חיי נצח, מוזכרות גם יכולות פנטסטיות שתהפוכנה לחלק אינטגראלי מההתנהגות האנושית. אין לנו מושג אם אכן זה יבוא כתוצאה מהסרת חסמים גנטיים, או שבלי קשר להסרה הצפויה של כל חסם או מגבלה, זה יתחולל בדרך נס אחרת – מכל מקום, בעזרת הממצאים המדעיים קל יותר להאמין ולצפות לזה.   
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter