ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מלריה, אפריקה והמשיח
מחלת המלריה פוגעת בכל שנה ב-‏500 מיליון בני אדם, וממיתה יותר ממיליון מהם. בכל שלושים שניות – מת ילד נוסף ממלריה. כל הניסיונות שנעשו בחצי המאה האחרונה ליצר חיסון למחלה – נכשלו למול יכולתו המפלצתית של מחולל המחלה לשנות גנטית את מערכת החיסון שלו, ובכך להתגונן בפני כל האמצעים שננקטו כדי לחסלו.

פרופסור ירמיהו ברנובר
כה אייר התש"ע (09.05.2010)

מחלת המלריה פוגעת בכל שנה ב-‏500 מיליון בני אדם, וממיתה יותר ממיליון מהם. בכל שלושים שניות – מת ילד נוסף ממלריה. כל הניסיונות שנעשו בחצי המאה האחרונה ליצר חיסון למחלה – נכשלו למול יכולתו המפלצתית של מחולל המחלה לשנות גנטית את מערכת החיסון שלו, ובכך להתגונן בפני כל האמצעים שננקטו כדי לחסלו.
 
בנוסף לתמותה המזעזעת, גוזל הטיפול בחולים 40% מסך תקציבי הבריאות במדינות אפריקה השחורה. הסימפטומים מוציאים את החולים ממעגל העבודה, וגורמים לנזקים כלכליים מצטברים. בארגון הבריאות העולמי מעריכים כי ללא המלריה היו תוצאות הכלכלה האפריקנית גבוהות בכמה מיליארד דולר ב-‏35 השנים האחרונות.כעת, עומד מבצע החיסון הגדול ביותר שנערך אי פעם באפריקה – לצאת לדרך. "נוכל להציל מאות-אלפי ילדים בכל שנה!", מבשר ג'ו כהן, האיש שפיתח סוף סוף את החיסון הראשון נגד מלריה. המטרה היא לכלול אותו בסל התרופות של ארגון הבריאות העולמי הניתן ללא תשלום.
 
מה שמעניין במיוחד היא העובדה שבמקורו פותח החיסון עבור הצבא האמריקאי. באופן פרדוכסלי משהו – צבא בריא עושה שימוש חריף ויעיל יותר בכוחו הצבאי (ההרסני בעצם). אך כעת, ההצלחה שהייתה אמורה לשרת מטרות צבאיות אמריקאיות הופנתה באחת לטובתם של ילדים ותינוקות שאינם אמריקאים. כרבים מן המשאבים הכבירים שהופנו עד לא מזמן לצרכי השמדה ואבדון – שינתה גם המצאה זו את הכיוון במאה ושמונים מעלות, והיא עומדת היום להגנתם של חסרי ישע בעולם כולו.
 
הכיוון החדש הוא כה גלובאלי, עד שרבים מאיתנו התרגלו אליו ושכחו עד כמה הוא מהפכני. או במילים מדויקות יותר – פשוט ניסי. במשך אלפי שנות ההיסטוריה האנושית הופנו תקציבים ומשאבי עתק בסדרי גודל אימפריאליים לכיוונים צבאיים של שפיכות דמים. כספים פרטיים יועדו לטובתו של מי שמחזיק בהם בלבד.

והנה לפתע מתהפך הכול. הצבאות עצמם הפכו (ברובם המכריע) לנושאי בשורת הסדר העולמי החדש השואף להביא שפע של בריאות, השכלה והצלחה לבני האדם באשר הם, תהא זהותם האתנית אשר תהא. אמריקה עצמה שעד לפני שנים לא רבות התעללה באפריקאים והפכה אותם לעבדים אומללים – מחזירה היום את החוב לאפריקה. ועוד נתון מעניין: הפיכת החיסון לזמין, שעולה כ-‏500 מיליון דולרים, ממומנת ברובה על ידי אזרח אמריקאי לבן (ביל גייטס).
 
אין זאת כי אם תוצאה של תהליך רוחני שפועל המשיח בעולם, כהכשרה לקראת התגלותו הקרובה, שתביא לסדר עולמי מושלם באמת. שום דבר אחר לא יכול להסביר מהפכה כזו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter