כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לראות את הכוח
החסידות גם מגלה כי כוח טמיר ונשגב עומד להתגלות בקרוב ממש. ולאו דווקא במעבדות הפיזיקה המשוכללות בהן חוקרים נושאים אלו. הכוח יתגלה לעיני כולם!  

יט סיון התשע"א (21.06.2011)

חב"ד

בשעה בה אתם קוראים את הדברים האלה, טסות מולקולות האוויר סביבכם במהירות של 3,000 קילומטר לשעה. מהר יותר מקליע. האטומים והמולקולות המרכיבים את גופכם רוטטות, מתערבלות ומתנגשות זו בזו ללא הפסק. שום דבר בטבע איננו עומד לבלתי נוע. ככל שהדברים יסודיים יותר, הם נעים מהר יותר ונושאים יותר אנרגיה. את האנרגיה הכללית הזו אנו חשים בגופנו, ומכנים אותה: חום.
 
לאור הדברים הללו ברור שמצב של חוסר תנועה מוחלט יהיה נטול חום לחלוטין. כלומר, ב"טמפרטורה" של האפס המוחלט – מצב שהנו בלתי אפשרי מבחינה פיזיקאלית. הקשר שבין חום, תנועה וחיים ידוע לכל מי שעיניו בראשו. אך החידוש המדעי המדהים המקשר בין חום ותנועה לעצם הקיום – הוא הפתעה גדולה.
 
בעצם – הבנת תהליכים קיומיים אינה חידוש לכולם. מי שנחשף לתורת החסידות, יודע כי הדברים כבר מופיעים בספר התניא שנכתב לפני כמאתיים וחמישים שנה, והוא ספר היסוד של חסידות חב"ד.
 
עוד מבוארת שם – התשובה לשאלה העקרונית ביותר במדע. שאלה המונחת בבסיס כל השאלות האחרות: מהיכן מגיע הכוח המניע. כל המתנועעים הללו, מכוכבים ועד לחלקיקים האלמנטאריים המרכיבים את האטום – מהו מקור הכוח ש"מחזיק" אותם בתנועה – כלומר, שמספק להם את האנרגיה שמעל לאפס המוחלט ובכך מאפשר להם את עצם קיומם?! הכול מפורט שם, בתניא.
 
החסידות גם מגלה כי אותו כוח טמיר ונשגב עומד להתגלות בקרוב ממש. ולאו דווקא במעבדות הפיזיקה המשוכללות בהן חוקרים נושאים אלו. הכוח יתגלה לעיני כולם!
 
מכוחו של מהפך שיתרחש לפתע – מהפך הגאולה השלמה – נתחיל כולנו לראות את הכוח המניע (המפעיל) את הבריאה, ומה שמדהים עוד יותר – נראה גם את הכוח היסודי יותר המהווה את הבריאה ומוציא אותה מן האין (אי קיומיות) אל היש (קיומיות). הכוח שמעניק לכל דבר את עצם ישותו ועובדת קיומו.  

בספרי החסידות מבארים עניינים פיזיקאליים קיומיים אלו כבר עתה באופן די פשוט וניתן להבנה שכלית. אך הגאולה תהפוך את הכוח האלוקי הבורא לוודאי לחלוטין, כמו כל דבר אחר אותו "רואים בעיניים". ממילא, מאותו הרגע יסתיימו כל הוויכוחים. האמת האחת תהיה גלויה לעין כול, והשלום המיוחל הנצחי שעד אז נהנו ממנו רק בפמליא של מעלה (מלאכים ונשמות הזוכים לראייה זו כבר עתה) – יגיע גם לכאן. אלינו. 
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter