י שבט התשפ"א (23.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


היסטוריה עכשיו
העולם כולו מתקדם היום בבירור לקראת עידן של מיגור המשטרים שחסמו את בני עמם והובילו למלחמות ולרצח מאז שחר ההיסטוריה.  

ז סיון התשע"א (09.06.2011)

חב"ד

בשנת תש"נ (1990) כתב פרנציס פוקיאמה את ספרו: "קץ ההיסטוריה והאדם האחרון". למרות שמו הפרובוקטיבי, אין הספר דן בחזון מחריד אלא דווקא בהיפך הגמור. בעזרת כלים היסטוריים וסטטיסטיים מתקדמים, מגיע המחבר למסקנה מעודדת, שגרמה לסערה בעולם האקדמי והעמידה לו מתנגדים רבים.
 
לטענתו, התמוטטות הגוש הקומוניסטי סימנה את סופה של תקופת העימותים והמלחמות שאפיינו את אלפי השנים האחרונות ונבעה מממשלים פאשיסטים, אימפריאליסטים או קומוניסטים. לדעתו – בשלה האנושות כולה להבין ששיטות ממשל כוחניות פשטו את הרגל, העולם כולו חפץ בדמוקרטיה ליבראלית שהוא שלטון לא לוחמני, השואף לקבלת האחר ולהעצמת זכויות האדם באשר הוא, לשוויון ולחירות.
 
זמן לא רב לאחר מכן נראה כי ניתוחיו הסטטיסטיים של פוקיאמה קורסים ומופרכים באופן יסודי: סאדאם חוסיין השתלט על כווית תוך ביצוע פשעי מלחמה נוראים. טבח גזעני השתולל ברואנדה. הטאליבן השתלטו על אפגניסטן ואנשי האל-קאעידה הפציצו את לב ניו-יורק בפצצות חיות ופגעו במגדלי התאומים ובפנטגון. היסטוריונים נסחפו למעגלים של ספקולציות "ודאיות" בדבר "מלחמת הציוויליזציות", כאשר הציוויליזציה האסלאמית נראית כאיום החדש על שלום העולם. ספרו של פוקיאמה ירד מהמדפים.
 
למעלה מעשרים שנה חלפו מאז ו"השוטר של העולם" – ארצות-הברית – יצאה למלחמת חרמה. המלחמה עדיין לא הסתיימה, אך מה שנראה בינתיים כי העקשנות משתלמת. משטר הטרור בעיראק הופל וכך גם באפגניסטן. טרוריסטים נרדפים עד חרמה ועד לחדר השינה שלהם (ראה סופו של בן לאדן). השלטונות הטוטליטאריים ששרדו במדינות ערב, קורסים בזה אחר זה במהירות מסחררת ובלתי נתפסת במושגים היסטוריים. אי אפשר שלא להודות היום, שפוקיאמה בעצם צדק.
 
העולם כולו מתקדם היום בבירור לקראת עידן של מיגור המשטרים שחסמו את בני עמם והובילו למלחמות ולרצח מאז שחר ההיסטוריה. להוציא כמה פינות וכיסי טרור מועטים פה ושם (לדאבוננו – בחלקם הגדול על אדמתנו) בגדול – האנושות אכן עומדת בפני דף חדש, ואין על כך עוררין.
 
מי גרם לכל זה?! מה קרה לאחר אלפי שנות רצח, גזל ומלחמות – שפתאום – הכול אכן השתנה? התשובה היא שמלך המשיח פועל בעולם. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שבעצמו דיבר במילים הרבה יותר ברורות והרבה יותר ורודות מאלה של פוקיאמה – נלחם בכוחו האלוקי ובדרכו המיוחדת מחסל אחד לאחד את מוקדי הרוע בעולם. זו פשוט הכנה והכשרה לקראת שלטון מסוג חדש שיושתת כאן בקרוב: השלטון של מלכות השם הנצחית. כולנו, עם ישראל כולו וגם כל בני האנושות שיזכו להישאר, נהיה אזרחים במדינת השם, תחת השלטון המושלם והטוב ביותר.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter