יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אנרגיה מהשמים
לאחר תחיית המתים עתידות נשמות ישראל לחזור אל הגופים המקוריים שישוחזרו ויפעלו מחדש. אז נחווה דרגה של מודעות נשמתית וגופנית בעוצמה שאיש עדיין לא חווה מעולם. חוויית ההוויה האלוקית החובקת כול. 

כו אייר התשע"א (30.05.2011)

חב"ד

קרינת השמש בחלל חזקה פי 8 עד 10 מאשר על פני הקרקע. בעשר השנים האחרונות ירדה עלות שיגור מטענים לחלל – בחצי. מחירי הדלק שועטים לאחרונה בעלייה מטורפת. קחו את שלושת הנתונים הללו ותקבלו מסקנה אחת: כדאי לשגר לוויינים לחלל, לגובה בו אף פעם לא מעונן והשמש זורחת 24 שעות ביממה. שם יפרשו הלוויינים לוחות סולאריים שיקלטו את אנרגיית השמש המוגברת, ימירו אותה לאלומה ממוקדת של מיקרוגל, וישגרו אותה לכדור הארץ. כאן תיקלט האנרגיה ע"י אנטנה מיוחדת ותשמש להפקת חשמל נקי בכמות בלתי מוגבלת.
 
למרות שתמיד מתקבלת האנרגיה הישימה לכדור הארץ מן השמים, בכל זאת אנו נוטים לשכוח או להדחיק עובדה זו. נראה לנו כי משתמשים באנרגיה זו רק "הירוקים". אך האמת היא, שהאנרגיה היסודית המזינה את כל שרשרת המזון – מקורה בשמש. כלומר, כל מה שחי או צומח על-פני כדור הארץ מקבל בעצם את חיותו מ"מקום אחר".
 
כך במישור הפיזי. אך גם במישור הרוחני נכון הדבר. לא סוד הוא, שגוף ללא נשמה אינו חי, והנשמה באה מ"מקום אחר". המקום בו מתבטאות נשמות ללא גוף הוא כמובן "מקום" רוחני. בשפה הרוחנית, המילה "מקום" מתארת דרגה רוחנית. גן העדן הנמצא "למעלה" הוא דרגה רוחנית עליונה (נעלית).
 
ב"מקום" זה, שהוא בעצם דרגת החוויה העצמית של נשמה המשוחררת מכבלי הגוף, זוכה הנשמה "להבין" עד הסוף ולקבל שכר על הזמן בו עבדה קשה. כלומר: על חייה בעולם הזה. קשה מאוד לנשמה לשהות "כאן", בדרגה בה המודעות הרוחנית לקויה מפני השותפות הכפויה עם הגוף. הדבר דומה למאסר, או עוד חמור מזה – לשבי.
 
אך כל זה כדאי לה – אם היא אכן מבצעת את העבודה שלשמה "ירדה" ממדרגתה העילאית. בחזירתה מכאן ל"מעלה" – כלומר: בשובה מן המודעות המעוותת אל "האור", אל הערנות והמודעות השלמה ש"למעלה" – היא זוכה לשכר עצום, ומתעלה לדרגה נעלית גם מזו שממנה ירדה בתחילה.
 
 אך עיקר השכר איננו "שם", בגן העדן, אלא דווקא כאן, בעולם הזה. לאחר תחיית המתים עתידות נשמות ישראל לחזור אל הגופים המקוריים שישוחזרו ויפעלו מחדש. אז נחווה דרגה של מודעות נשמתית וגופנית בעוצמה שאיש עדיין לא חווה מעולם. חוויית ההוויה האלוקית החובקת כול.
  הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מבטיח כי בני הדור הנוכחי (ובראשם הוא, כמובן) מזומנים לחוויה הזו במעגל הנוכחי של חיינו. כלומר – אנחנו נעבור אליה ישירות, מבלי לחוות את השלב של נשמות בגן עדן. והמעבר הזה קרוב. קרוב מאוד. 
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter