ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הכול יודע
בקרוב עומדים כולנו לזכות לחוויה שכזו – עת נשוב ונעמוד כולנו יחד, וגם כל אחד לחוד, למול עיניו החודרות, המרפאות של הרבי מלך המשיח. 

יט אייר התשע"א (23.05.2011)

חב"ד

מזה עשר שנים שבמעבדה למדעי המוח והפסיכולוגיה של אוניברסיטת ברקלי הנודעת עוסקים בפרויקט מהפכני. מנהל המעבדה הוא אחד ממדעני המוח הבודדים בעולם שטוענים כי הם עומדים על סף גילוי המפתח לקריאת מחשבות – באמצעות ניתוח תבניות מוח בעזרת סריקות MRI של איזור הראיה ואלגוריתמים. אם יצליחו, תוכל השיטה להשפיע על האופן שבו אנו עושים כמעט כל דבר.
 
קריאת מחשבות ממוחשבת תוכל לעזור לרופאים להבין את עולמם הפנימי של אנשים הסובלים מבעיות נפשיות, שופטים יוכלו להציץ אל תוך מוחותיהם של חשודים ולדעת אם הם דוברים אמת. מצד שני, ייתכן ומחשבותינו יהפכו לחשופות מדי לחטטנים ולהאקרים. מכל מקום – הטכנולוגיה כבר קיימת והמחקר דוהר קדימה.
 
הדבר מהווה משל שמקרב אל הדעת את אחד מיעודי הגאולה המדהימים ביותר המתייחסים לחלק מיכולותיו המופלאות של מלך המשיח. נאמר עליו כי ידע הכול, ולפי הריח יוכל לשפוט בין צדיק לבין רשע (צדיק מתחזה). ידיעה זו תהייה אולטימטיבית. משיח לא טועה לעולם, ולכן תאפשר לו התורה לשפוט בדיני נפשות בלא להסתמך על עדים.
 
לא מעט אנשים, מרקעים שונים, זכו להיחשף לחוויה דומה לזו בעת ששוחחו עם הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כולם דיווחו פה אחד, אולי בשינויי סגנון זעירים, על תחושה וודאית כי "הרבי רואה הכול". מבטו הזך חודר את חומות ההדחקה, ההצדקה העצמית, הטשטוש והשכחה האופפים את התודעה. מעבר להכרה בכך שהרבי רואה לפני ולפנים – תרם מבטו להבהרת פנימיות החיים של הניבט, שהפכו לפתע לשקופים.
 
אנשים רבים חשו לאחר פגישה כזו משוחררים ומאושרים. מבטו וידיעתו של הרבי כמו ארגנו להם את מחשבותיהם, גישותיהם ורגשותיהם מחדש באופן שהקל עליהם את החיים מאז ואילך.
 
בקרוב עומדים כולנו לזכות לחוויה שכזו – עת נשוב ונעמוד כולנו יחד, וגם כל אחד לחוד, למול עיניו החודרות, המרפאות של הרבי מלך המשיח. 

בהמשך ימות המשיח יתקיים הייעוד המופלא: "וראו כל בשר יחדיו כי פי השם דיבר". כלומר: הכול יראו בחוש הראייה הפיזי כיצד הדיבור האלוקי המתמשך, הנצחי – בורא את הכול מאין ואפס מחדש בכל רגע ורגע. זוהי המשמעות הפנימית של מאמר חז"ל: "איזהו חכם הרואה את הנולד". החכם הוא בעל היכולת 'לראות' כבר כיום כיצד המציאות 'נולדת', כלומר – מתהווה מחדש בכוח הדיבור האלוקי. אך אז, הכול יראו כיצד כל הבריאה על שלל פרטיה איננה אלא מופעים שונים של אותה אלוקות אחת ויחידה. 
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter