ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חסידות ב'רוטב' טכנולוגיה

בזכות הטכנולוגיה (או באשמתה) מתנהלים כיום החיים בקצב מטורף. פסק-זמן איכותי של לימוד במשנת הרבי, במיוחד בנושא הגאולה, תורם להמשך המרוץ משמעות מיוחדת


יב אייר התשע"א (16.05.2011)

חב"ד

אלפי שנים העולם הסתדר מצוין בלי הטכנולוגיה. החיים התקיימו על עבודות כפיים, התנהלו לאט, ואף אחד (כמעט) לא העלה בדעתו כי יכול להיות אחרת.
 
פתאום, בבת אחת, פרצה הטכנולוגיה כרוח סערה וכבשה כל חלקה אפשרית בחיינו. עבודות הכפיים הלכו ונדחקו ואת מקומן תפסו מכונות מופלאות, שעם הזמן הולכות ונעשות יותר משוכללות, יותר מהירות, יותר מדויקות ויותר חזקות. דפוסי החיים השתנו לבלי הכר, עד שכיום אין (כמעט) מי שמעלה בדעתו להתנהל בלעדי הטכנולוגיה.
 
איך זה קרה? כיצד נבט התהליך ובאלו נסיבות?
 
*
 
ביום ראשון הקרוב יחול ל"ג בעומר – יום ההסתלקות של התנא המפורסם רבי שמעון בר יוחאי. רבי שמעון חיבר את אחת היצירות התורניות הנודעות ביותר – הזוהר הקדוש – ספר היסוד של תורת הקבלה, בו מופיעים סודות תורה כמוסים לצד נבואות שמימיות על קורות אחרית הימים. שם גם מופיעה התשובה לשאלת הטכנולוגיה.
 
אכן, לפני יותר מ-1800 שנה צפה רבי שמעון ברוח-הקודש את התמורות המפליגות שיחולו במאות השנים האחרונות, החל מאמצע האלף השישי לבריאת העולם (לפני כשלוש-מאות שנה). הוא מתאר התפרצות גועשת במעיינות החכמה של מדעי העולם, שלא הייתה כמותה – וזה בדיוק מה שהתרחש. בבת אחת זינקו המדע והטכנולוגיה והתפתחו בקצב מטאורי במגוון עשיר של תחומים וחוללו מהפך בחיינו.
 
נביעת החכמה הזו, מסביר רבי שמעון, תבוא במקביל לנביעה חדשה בחכמת התורה. התגלות לא שגרתית של רובד טמיר ומופלא בתורה, שעד אז נותר כמוס וחתום. ואכן, בדיוק באותה תקופה התגלתה בשמי היהדות תורת החסידות – התורה שפתחה לבני האדם צוהר אל החכמה, הבינה והדעת האלוקיות.
 
תורת החסידות מחברת את ההיגיון האנושי אל תהליכי הבריאה האלוקיים (עד כמה שההיגיון מורשה להבין), מגלה את המשמעות הפנימית הרוחנית שמאחורי כל מצווה בתורה, ומגלה כיצד יכול כל אדם, בכל מקום ובכל זמן, להסיק מסקנות מעשיות מכל סיפור בתורה. התקדמות הטכנולוגיה והמדע היא בעצם כמין בת לוויה להתגלותה של תורת החסידות בעולם.
 
*
 
ולמה בכלל זה קרה? מדוע החליט פתאום הקדוש-ברוך-הוא לאפשר לנו להגיע לגילויים מסעירים של חכמה אלוקית ושל חכמה אנושית?
 
מסביר רבי שמעון, כי זו הכשרה לקראת עידן של התגלות שיא החכמה בכל המובנים: בגאולה השלמה נזכה לשמוע חידושי תורה מדהימים, שלעומתם כל מה שנלמד בכל הדורות ייחשב להבל(!) ובד בבד, תעפיל היכולת השכלית האנושית לפסגות נישאות, ותצליח להבין מתוך התורה את כל החידושים (האמיתיים) של המדע והטכנולוגיה, הנובעים ממנה! התפרצות החכמה במאות השנים האחרונות, נועדה אפוא להכין אותנו לקראת הדבר הגדול באמת שעומד לקרות בקרוב מאוד.
 
בדורנו, זכינו לחיות בצלה של דמות ענק שמגלמת שילוב מפעים של שיא בחכמת התורה ושיא בחכמות העולם: הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, המפורסם בבקיאות מדהימה בכל מכמני התורה, לצד ידענות מופלגת בתחומי המדע למיניהם. במשנת הרבי ניתן לחוות 'טעימה' של סודות-תורה משולבת בהפקת לקחים מהותיים מחידושי הטכנולוגיה.
 
כיום, בזכות הטכנולוגיה (או באשמתה) מתנהלים החיים בקצב מטורף. פסק-זמן איכותי של לימוד במשנת הרבי, במיוחד בנושא הגאולה, מעניק חוויה בלתי רגילה. הוא תורם להמשך מרוץ החיים משמעות מיוחדת במינה, והעיקר – הוא מהווה הכשרה מעולה לקראת ההתגלות האלוקית המופלאה שתתחולל בגאולה השלמה, תכף ומיד ממש.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter