יט כסלו התשפ"א (05.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מאפלה לאורה
העולמות העליונים ממתינים לכל אחד מאיתנו שיעשה את שלו כדי להביא אל התכלית: להביא לכך שאנו נראה בפועל ממש את מה שהיה "אפל", מסתתר בתוך הבריאה.

כב 'אדר ב התשע"א (28.03.2011)

מדענים סבורים היום כי החומר הנראה לעינינו הוא חלק קטן מאוד מסך כל המסה הקיימת בקוסמוס. החישובים וגם חלק מהתצפיות מורים כי חייבת להיות עוד מסה, הגדולה פי שש (!) מהמסה הנראית של החומר "הרגיל". אך דא עקא – מסה זו איננה נראית או ניתנת למדידה ישירה, ולכן קוראים לה "חומר אפל".
 
מאמצים גדולים מאוד מושקעים במציאת הוכחות ישירות יותר לקיומו של המרכיב החמקמק שמהווה את חלק הארי של היקום. מבניית טלסקופ ענק העומד להיות משוגר בקרוב הרחק אל החלל בעלות של מיליארדים, וכלה בבניית מאיצי על.
 
מדענים סוברים היום שיתכן ועולם שלם של צורות, חומרים וחוקי פיזיקה (ואולי גם ביולוגיה) בלתי מוכרים חופף למערכת העולמות שלנו, מתקיים גם הוא כאן ועכשיו, מבלי שנחוש בו כמעט. למרבה צערם – ניסיונות מדעיים בכיוון לא הניבו עד כה יותר ממבול השערות ותיאוריות חדשות. החומר האפל איננו שש להסגיר את סודותיו.
 
בינתיים, כדאי אולי לפנות למקורות הנצח של היהדות. שם מתייחסים לנושא בפשטות ובוודאות גמורה. מובן כי קיימים יקומים נוספים, שכמעט ואינם מגיבים עם היקום החומרי ה"רגיל" (שלנו). ישויות עם "ביולוגיה" שונה לחלוטין חיות בהם והם אכן מתנהלים על-פי חוקים אחרים.
 
ככלל, ארבעה יקומים כאלה מתקיימים בחפיפה לזה שלנו: עשייה רוחנית, יצירה, בריאה ואצילות. מאכלסים אותם מגוון קבוצות של ישויות-חיות הנקראות באופן כללי מלאכים. לרוב – אכן לא מתקיימים מגעים ישירים בין שוכני ה"עולמות" השונים. עבור אנשים מן השורה הם אפלים (בלתי נראים). לאנשים מיוחדים יש את הזכות 'לפגוש' בשוכני אותם עולמות, כמו אברהם יצחק ויעקב, האבות הקדושים, או  נביאים נוספים.
 
הנושא מעניין ומזמין לימוד וחקירה. אך חשוב לדעת: למרות עליונותם הברורה לכאורה של ישויות תבוניות רוחניים אלו ועולמותיהם המשוכללים – עיקר הרצון האלוקי מתמלא כאן, בעולם הזה, באמצעות קיום התורה והמצוות שלנו דווקא. העולמות העליונים מהווים מעין מערכת פיגומים העוטפת את עולמנו, שנועדה לעזור לנו לבצע את תפקידנו, שהוא להביא לגילוי אלוקי גמור דווקא כאן, בגבולות החומר הפיזיקה והביולוגיה המוכרים. ומה שקורה כאן – משפיע עמוקות גם על שם, על כל העולמות כולם.
 
העולמות העליונים ממתינים לכל אחד מאיתנו שיעשה את שלו כדי להביא אל התכלית: להביא לכך שאנו נראה בפועל ממש את מה שהיה "אפל", מסתתר בתוך הבריאה על כל ממדיה ובלתי נראה אלפי שנים. את גילויו הגדול של הקדוש-ברוך-הוא.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter