ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הגיע תור המוח
מסתבר, כי מישהו מלמעלה רוצה שנעבוד עם המוח. שנשקיע מחשבה ונגלה כי בעצם מישהו שמפעיל את המערכת ההרמונית של הבריאה על כל טריליוני פרטיה.

טז 'אדר ב התשע"א (22.03.2011)

כיום ישנם מכשירים המסוגלים לזהות מרחוק תנועות אנושיות. מצלמת וידאו קולטת את תנועת היד, התנועה מועברת למחשב, וזה מתרגם את התנועה להוראה שהמכשיר מבין.
 
אם לא די בכך עבור מי שמתעצלים להשתמש בשלט רחוק, הרי שבקרוב עומדים לצאת לשוק ממשקי מוח-מחשב, שמאפשרים לשלוט במחשב (וממילא במכשירים שהוא מפעיל) באמצעות גלי המוח בלבד. מדובר במערכות מתוחכמות וזולות המאפשרות לחדד את יכולת משחקי האייפוד הווירטואליים.
 
ישנה גם ערכת פיתוח המאפשרת יצירת אפליקציות למכשירים (גם ניידים) שמגיבים למחשבות ולמצב רוח: סורק גלי מוח מוצמד ליד או לרגל, עוקב אחרי פעילות מוחית של ילדים היפראקטיביים, למשל, ואיננו מאפשר להם (עונש?) להיכנס למשחק הווירטואלי הנחשק עד שמוחותיהם אינם מדווחים כי הגיעו לרמת הריכוז הנדרשת. מערכת כזו אולי תפטור ילדים מסיוע כימי כריטלין.
 
בעצם יש כאן בשורה יותר גדולה: יותר ויותר אנשים עובדים כך "עם הראש". בתשעים השנים האחרונות התקדמנו מצורך של כמעט כולם בעבודה פיזית מפרכת על מנת לספק את צרכי היום יום – לעולם ממוכן וממוחשב שמחייב אותנו ל"עבודה" מסוג שונה לגמרי. הפועל והחייל הפשוטים ביותר נעזרים היום במכונות העושות עבורם את העבודה השחורה, ועובדים יותר "עם הראש".
 
לאן מובילה אותנו המגמה הטכנולוגית שכבשה את העולם? מדוע היא מתרחשת דווקא עכשיו? הרי איש מאיתנו איננו סבור שאנו אינטליגנטיים יותר מענקי הרוח והמדע של הדורות הקודמים. כולם יודעים גם שהתפתחות הטכנולוגיות איננה תוצאה של התקדמות מסודרת, אלא היא פריצה שהתרחשה בפרק זמן קצר להפליא במושגי זמן היסטוריים. אז מה בכל זאת קרה ומדוע?
 
מסתבר, כי מישהו מלמעלה רוצה שנעבוד עם המוח. שנשקיע מחשבה ונגלה כי בעצם מישהו שמפעיל את המערכת ההרמונית של הבריאה על כל טריליוני פרטיה. התפעול המוחי שלנו מכוון אותנו לחפש ולמצוא – עם המוח – את מי שייצר את המורכבות הפנטסטית שאנו רואים, מישהו שחקק מערכת מושלמת של חוקים שלעולם אינם כושלים, ובמקרה הטוב – אפשר רק לחקות קטעים קטנטנים ממנה או להשתמש בה, מבלי להבין כמעט במהותם של דברים.
 
בגאולה האמיתית והשלמה ישלים השכל שלנו את תהליך המודעות אל הנוכחות האלוקית בבריאה. כעת, מגלה הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, מתקדמת התמיכה הטכנולוגית והמדעית במודעות הזו ומתפתחת בקצב מטורף – מפני שכבר הגענו לקו הסיום של התהליך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter