כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לאן הם נעלמים?
כאשר מין כלשהו נעלם מהנוף בצורתו הנוכחית – סביר להניח כי סיים את תפקידו בעולם. כלומר: הוא "גמר" לעלות מדרגה והפך כולו למשהו משוכלל יותר, כאמור, ועד למדרגה של קדושה ממש

ח 'אדר ב התשע"א (14.03.2011)

חב"ד
לאחר מפקד אוכלוסין של בעלי החיים הימיים, מאיצה קרן המדע הבינלאומית מחקר בן עשר שנים על מגוון החיים על פני האדמה. החל בסוגים של מיקרובים שחיים במעיים של דבורים ועד לאינטראקציה המתרחשת בין פטריות לעצים. הבהלה המשותפת לכולם: מגוון החיות הולך ומצטמצם. יונקים, עופות ודגים רבים נמצאים בסכנת הכחדה, ויש מהם שרק פרטים אחדים מסוגם נותרו בעולם, בטבע או בגני חיות.
 
ככל שצורות החיים מורכבות יותר – כך הן פגיעות יותר. האשם מוטל על בני האדם כמובן, המבראים יערות ומזהמים את הים, ובכך מונעים מהחיות את סביבת הגידול הטבעית האופטימאלית עבורן, צדים ללא הבחנה והורסים את האיזון האקולוגי העדין ששרר בכדור הארץ עד המהפכה התעשייתית.
 
האשמות אלו צודקות בחלקן, למרות שאנו רואים גם בעלי חיים שהסתגלו היטב למצב החדש. ובכל מקרה – לכל תרחיש קיימת סיבה עמוקה יותר מזו הגלויה לעין. סיבה המתגלית כאשר מודעים לתוכנית העל של הבריאה, כולל שלבי ההתקדמות שלה לקראת השגת היעד הסופי שנקבע עבורה על-ידי מי שברא אותה.
 
לימוד ההיסטוריה של הטבע ושל האנושות בהקבלה לתכנית האב היא חוויה אינטלקטואלית ומרגשת מאין כמותה. פתאום מבינים שעד עתה היינו כמגששים באפילה: מבחינים בפרטים מבלי להבין את הקשר ביניהם. במגמות –מבלי לזהות את מטרתן. המידע נותר אקראי סתמי וחסר משמעות אמיתית – המשמעות האלוקית של תכנית הבריאה.
 
ובנידון דידן: הקדוש-ברוך-הוא עיצב את עולמו תוך שימוש בארבע קטגוריות כלליות, שהן כסולם לעלייה בן ארבעה שלבים: דומם, צומח, חי ומדבר. מטרתו של הדומם (מים, למשל) להיכלל ולהתעלות לדרגת הצומח (שיונק אותו דרך שורשיו והופך אותו לחלק ממנו). גם מטרתו של הצומח – להיכלל ולהתעלות אל הדרגה שמעליו (למשל, להיאכל על-ידי תרנגולת או פרה), והחי מייחל להתעלות לדרגה של מדבר (להיאכל על-ידי אדם).
 
מתוך הקטגוריה 'מדבר', ניתנת דווקא ליהודי זכות בחירה ייחודית: אם להעלות את המים/גרעין/בשר (הכשרים לאכילה) למדרגה של קדושה או להוריד אותם (ולרדת יחד עמם) למדרגה של טומאה. הכול תלוי במטרה שלשמה הוא אוכל ושותה.
 
כאשר מין כלשהו נעלם מהנוף בצורתו הנוכחית – סביר להניח כי סיים את תפקידו בעולם. כלומר: הוא "גמר" לעלות מדרגה והפך כולו למשהו משוכלל יותר, כאמור, ועד למדרגה של קדושה ממש (במקרה שכאמור הוא כשר).
 
בעידן שעל פתחנו – עידן הגאולה השלמה, הכול יהיה הרבה יותר פשוט, משוכלל ואחיד. אנו נגיע לשלב בו כל נברא וכל יצור יחוש כחלק מחיי החיים, האחד היחיד והמיוחד – הקדוש ברוך הוא.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter