יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מן השפה ולפנים
בדור שלנו עומדת המודעות להתגלות בבת אחת (מה שנקרא 'הארה'), כאשר יושלם השלב הראשון בהשלמת חוויית הנוכחות האלוקית החובקת כול. ממילא כל השאר יאבד את משמעותו לחלוטין. כאור הנר בפני השמש. 

כו אדר התשע"א (01.03.2011)

מחקרים אנתרופולוגיים שנערכו בשלל קבוצות וחברות אנושיות ברחבי העולם, הוכיחו כי פוטנציאל זהה פחות או יותר של אינטלקט, משותף לרוב בני האדם. אם מממשת החברה את הכישרון האינטלקטואלי לחדשנות טכנולוגית (הישגו הגדול של המערב) או לקיומה של רשת הדוקה של קשרי משפחה (כמקובל בתרבויות ערביות), זו שאלה של סדרי עדיפויות תרבותיים. כל תרבות מעניקה את תשובתה הייחודית לשאלה 'מהי משמעות היותנו בני אדם?' דרך התובנה של 'מה הכי חשוב לנו?'.
 
שלל התשובות יחד בונות ארגז כלים מעניין, בהתמודדות עם האתגרים שעומדים למולנו. במאה האחרונה חלה שחיקה גדולה במגוון התרבותי. הסמן הקיצוני למגמה זו הוא העובדה ששפות נעלמות. בלשנים טוענים כי חמישים אחוז מתוך שבעת-אלפים השפות השימושיות היום בעולם נתונות בסכנת הכחדה. בכל שבועיים מת מישהו שהיה האחרון שזכר שפה עתיקה.
 
שפה אינה רק מערכת של חוקים דקדוקיים. שפה היא מערכת שבאמצעותה באה לידי ביטוי רוחה של תרבות ייחודית. בתוך דור או שניים, מקוננים הבלשנים, אנו צפויים לאבד כמחצית ממגוון המורשת החברתית התרבותית והרעיונית של האנושות. אורחות חיים, אמונות וטקסים, תלבושות ומאכלים, תבניות חשיבה וידע ייחודי.
 
לא חבל? ובכן – לא ממש. לא יותר משחבל לראות כיצד פועלי הבניין מפרקים מערכת של פיגומים, פרימיטיבית ומסורבלת, שאיננה נצרכת עוד סביב בית מפואר שבנייתו הושלמה. התרבות האנושית המפוארת לדורותיה, על שלל הישגיה, לא הייתה מעולם יותר מבית גידול למודעות פשוטה, שחלחלה למוחותיהם של בני האדם משך כל זמן קיומו של העולם הזה. כוחות רוחניים רבים היו מעורבים בתהליך. חלקם על מנת לחזק ולהאיץ אותו וחלקם נלחמו בו כדי לחשל ולחשוף כוחות גנוזים עמוקים יותר.
 
בדור שלנו עומדת המודעות להתגלות בבת אחת (מה שנקרא 'הארה'), כאשר יושלם השלב הראשון בהשלמת חוויית הנוכחות האלוקית החובקת כול. ממילא כל השאר יאבד את משמעותו לחלוטין. כאור הנר בפני השמש.
 
חז"ל מלמדים כי אכן בשלב מסוים אמורות להיעלם כל השפות זולת אחת: לשון-הקודש (שפת התנ"ך), שהיא שפתו של הקדוש-ברוך הוא בכבודו ובעצמו. כמו שרואים בחומש: "ויאמר אלוקים", "וידבר אלוקים" וכדומה. הדיבור האלוקי, כלומר העברת המסר האלוקי אל העולם הנו תמיד בלשון-הקודש. בזמן הגאולה יתגלה שהכול אלוקי בעצם וממילא הדיבור בלשון האלוקית (לשון-הקודש) יתגלה כדרך היחידה להעברת מסרים. ככתוב (צפניה ג, ט): "אז אהפוך אל עמים שפה ברורה לקרוא כולם בשם השם".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter