ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הרשות נתונה וגם התורשה
גם אם הנתונים הטבעיים הרפואיים והסוציו-אקונומיים שלך שואפים לאפס ומבשרים חיים של פורענות – תמיד תוכל לעקוף את כל זה אם תשכיל להשתמש במערכת מתוחכמת ומתקדמת שבעזרתה תוכל לחיות את חייך מתוך בריאות גשמית ורוחנית מיטבית. 

יג אדר התשע"א (16.02.2011)

לפני כעשר שנים היה עולם הביולוגיה כולו שטוף אופוריה בשל ההבטחות הרפואיות המופלגות הטמונות ב"פיצוח הגנום האנושי". הפרויקט שעלה שלושה מיליארד דולר היה אמור לחשוף את "ספר החיים האנושי" ע"י מיפוי וזיהוי החומר הגנטי האנושי. עם פרסום הטיוטה הראשונה בבית הלבן בקיץ תש"ס (2000) "התנבא" פרזידנט ביל קלינטון כי זה מה שיביא לידי "מהפכה באבחונן של רוב המחלות האנושיות אם לא של כולן, במניעתן ובטיפול בהן".
 
כולם היו בטוחים שבתוך עשר שנים תהיה לנו רפואה אולטימטיבית מותאמת אישית לכל אדם על פי מבנהו הגנטי. והנה חלפו 11 שנים של ניסויים נמרצים והשקעות מיליארדים נוספים – והיישומים הרפואיים שהניבו המחקרים, מועטים מאד. נמצא כי גנים כאלו ואחרים אינם הכול. גורמים מורכבים להפליא יכולים להפעיל או לחסום גנים, וממילא להפעיל או לחסום תהליכי מחלה וכמובן להפעיל או לאטום תהליכי ריפוי.
 
גורמי שינויים אלו מופעלים, לדעת החוקרים, עקב גורמים סביבתיים במהלך החיים. ההגדרה של גן כמחולל תופעה ביולוגית (כולל גנים משמעותיים מבחינה רפואית) התערערה אפוא על ידי שכבות רבות של מורכבות סביבתית.
 
אם לנסות לתרגם זאת לשפה אחרת, אפשר בהחלט לומר כי נלמד כאן שיעור חשוב – ולא רק בגנטיקה. תובנה שהוגדרה לפני אלפי שנים על ידי רבי עקיבא ביחס לחיים האנושיים על כל מורכבותם: "הכול צפוי והרשות נתונה". כלומר: יכול אדם להיוולד בעל רצפים גנטיים מבשרי רע ("הכול צפוי") אך משהו סביבתי (מזון, חינוך, התנהגות) יפעיל מערכת עוקפת שתחסום אותם, ולא תניח להם להתבטא וליצור מחלה פעילה. ועוד נתון מעניין: "הרשות נתונה" – השינויים המבורכים הללו יכולים לעבור (לסברת החוקרים) גם בתורשה!
 
מערכת הגורמים הסביבתיים שנקראה פעם "דנ"א זבל" (חסר משמעות) – הולכת ומתבררת כיום כמי ששולטת בעצם בגולם המאגר גנטי.
 
במובן מסוים, מקבילה מערכת זו למערך התורה והמצוות. לא משנה מי, איך והיכן נולדת, גם אם הנתונים הטבעיים הרפואיים והסוציו-אקונומיים שלך שואפים לאפס ומבשרים חיים של פורענות – תמיד תוכל לעקוף את כל זה אם תשכיל להשתמש במערכת מתוחכמת ומתקדמת שבעזרתה תוכל לחיות את חייך מתוך בריאות גשמית ורוחנית מיטבית. 'רפואת' התורה והמצוות מותאמת לכל אחד בכל מקום ובכל זמן. היא הוכיחה את עצמה באלפי שנות ניסויים.
 
בקרוב מאוד יביא המאמץ המשותף, שעובר בתורשה מדור לדור – לרפואה שלמה, לחסימת המחלות והמוות, לבריאות וחיים נצחיים. זה עומד לקרות תכף ומיד ממש, עם התגלותו לעין כול של הרבי מליובאוויטש כמלך המשיח.   שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter