כ כסלו התשפ"א (06.12.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


גבוה, רחוק ומהר
בקרוב מאוד, הרבה לפני השלמת רקטת הפלזמה של ריאז, נגיע הרבה יותר רחוק מהמאדים. בזכות עקשנותם הבלתי מתפשרת של דורי דורות של אנשים בעלי מעוף אמיתי

כח שבט התשע"א (02.02.2011)

טיסה מאוישת למאדים הייתה תמיד חלום רחוק. מבחינת רשויות התעופה והחלל הקונבנציונאליות עדיין היא כזו. באמצעים התעופתיים המקובלים היום על נאס"א, ייקח מסע כזה זמן רב מכדי להביא ולהחזיר משם אסטרונאוטים בעודם בחיים. לו הייתה נאס"א עוסקת בפיתוח רקטה שתוכל "לעשות זאת" מהר ובטוח מספיק, הייתה בוודאי נבנית הרקטה תחת אבטחה כבדה ובעלויות של מיליארדי דולרים. אבל הם ויתרו על כך לפני שהחלו.
 
מי שלא ויתר הוא פרנקלין דאנג ריאז. כבר כמעט 40 שנה עובד ריאז על מנוע-פלזמה שיוכל להביא סוף סוף בני אדם אל כוכב הלכת השכן ב-30 יום בלבד. כילד בן שבע החל לחלום להגיע אל החלל, ומאז הוא עושה הכול בכיוון הזה. הוא נופף הצידה ספקנים, צבר השכלה מתאימה (דוקטורנט של מכון MIT היוקרתי) והפך עצמו לאזרח ארצות-הברית, כדי לזכות בתואר הנכסף – אסטרונאוט של נאס"א. שאיפתו להשלים את המשימה בתוך כעשרים שנה.
 
אמונה כזו אולי נראית שאפתנית מדי. אבל ראוי שנזכור כי בשנת תרס"ד (1903) ציין הנשיא המייסד של איגוד האסטרונומיה האמריקנית סדרה של סיבות מדוע רעיון הטיסה הממונעת הוא "אחת הבעיות הגדולות שעמן לא יוכל האדם להתמודד אי פעם" – ופחות מחודשיים מאוחר יותר הטיסו האחים רייט את 'קיטי הוק' (המטוס הראשון).
 
לאנשים רבים יש פינה חמה בלב למסעות שוברי מוסכמות ולבעלי החזון העקשניים שנוסעים בהם. יש לאנשים אלו חסינות מפני קיבעונות שמסתכמים ב"אי אפשר" הגיוני זה או אחר. אם נבחן את ההיסטוריה – נראה כי האנשים הללו הם שהזניקו את האנושות קדימה אל מרחבים חדשים ומופלאים, שאחרים חששו אף לחשוב אודותם.
 
האמת היא כי בקרוב מאוד, הרבה לפני השלמת רקטת הפלזמה של ריאז, נגיע הרבה יותר רחוק מהמאדים. בזכות עקשנותם הבלתי מתפשרת של דורי דורות של אנשים בעלי מעוף אמיתי – מתקרבת והולכת הגאולה האמיתית והשלמה המובטחת. גאולה מכוח המשיכה אל הארצי, גאולה מכבלים שהשפילו וקיבעו את המוח האנושי לתת-פעילות ברמה הנקראת גלות.
 
הכול עומד להשתחרר בקרוב. המימדים הפיזיים והרוחניים גם יחד ינסקו לגבהים בל-ישוערו של יופי ואושר. בעיקר בזכותם של אותם אלו שהמשיכו – וממשיכים – להתעקש ולהאמין בנבואתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח על קרבתה הממשית של התגשמות חזונות הנביאים בדבר הגאולה השלמה – נובל כולנו ישר אליה, תכף ומיד ממש.
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter