יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הכוח – החזק
לעיתים הרב צריך להתכנס בעצמו כדי לטכס עצה, כיצד להביא את התובנות הגבוהות שלו – לידי קליטה בשכלו ה"קטן" של תלמידו. ברגעים אלו חל מעין "חושך" כפוי על שניהם. הרב עסוק בהגיגיו והתלמיד חש עזוב. 

ו שבט התשע"א (11.01.2011)

פרס נובל בפיזיקה של שנת 2004 הוענק לשלושה פיזיקאים מובילים בזכות תגלית שנראית כסותרת את השכל הישר. חתני הפרס חקרו את התנהגות הכוחות הפועלים בין החלקיקים היסודיים המרכיבים את החומר. אחד הכוחות הללו נקרא "הכוח החזק", והוא פועל בין חלקיקים הנקראים קוורקים.
 
הפירוש של תוצאות המתמטיקה שפיתחו הוא שחלקיקים אלו – ככל שהם רחוקים יותר זה מזה, כך מתחזק הכוח הפועל ביניהם. ובאופן פרדוכסלי – ככל שהם מתקרבים זה אל זה – נחלש הכוח. התנהגות זו דומה לאפקט הגומייה. ככל שהגומייה מתוחה על פני מרחק גדול יותר – הכוח גדול יותר.
 
אפקט דומה מתקיים באסטרונומיה הנצפית מכדור הארץ. ככל שמסלול הירח קרוב יותר אל השמש שהיא מקור האור שלו (מתרחש בכל סוף ותחילת חודש עברי), יראה לנו הירח דווקא חשוך יותר, וככל שהוא מתרחק ממנה – עד לריחוק הגדול ביותר באמצע החודש – יהיה הירח מואר במלואו.
 
גם ברוחניות זה עובד ככה: לעיתים הרב צריך להתכנס בעצמו כדי לטכס עצה, כיצד להביא את התובנות הגבוהות שלו – לידי קליטה בשכלו ה"קטן" של תלמידו. ברגעים אלו חל מעין "חושך" כפוי על שניהם. הרב עסוק בהגיגיו והתלמיד חש עזוב.
 
אך האמת היא שדווקא ברגעים אלו של חושך, של היעדר כוח-מחבר לכאורה, הקרבה היא בשיאה. המאמצים הכבירים של הרב והתכנסותו בתוך עצמו רק למען תלמידו מחד, ומאידך – געגועיו העזים של התלמיד שמתגברים ומתעצמים כתוצאה מהריחוק הכפוי.
 
ראינו זאת בתופעת השליחים, שלוחיו של הרבי. תופעה שאין לה אח ורע: את חסידיו הקרובים ביותר שלח הרבי למרחקים, לחיות ולפעול במקומות מרוחקים בגשמיות (מאלסקה ועד הודו) ועוד יותר מזה ברוחניות... אך תמיד הרגישו השלוחים שדווקא אי-שם בסוף העולם – הם הכי קרובים לרבי.
 
חוויה דומה עוברת על כלל חסידי חב"ד מזה 19 שנה. בשיא קמפיין אדיר שניהל הרבי ובו בישר לעולם כולו שהנה זה משיח בא, ונתן לנו להבין כי הוא מי שיתגלה לעין כול כמלך המשיח – ארע לפתע מעין חושך. חדלנו לראות ולשמוע את הרבי, מצב שמפתח תחושה כי לכאורה הבשורה מתרחקת והולכת.
 
אולם דווקא מתוך החושך התלהטה האמונה והתלקחה פי כמה וכמה. חסידות חב"ד הציפה את העולם בכוח חזק מכול של ציפייה בוערת למשיח וביטוי מוחשי לאמונת הנצח "אחכה לו בכל יום שיבוא".
 
הכוח החזק הולך ומתחזק למרות שעובר הזמן. כוח חזק של אמונה שלמה שמתגבר מיום ליום ומרגע לרגע, ומבטא את הקשר העצמי שמעל לכל מונע ומעכב. ונהפוך הוא! אף על פי שהתמהמה – ובעצם בגלל שהתמהמה – ברור כי כעת זה קרוב מאי פעם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter