ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מה יהיה?
לאחרונה מסתמן כיוון מעניין בחשיבה המדעית הפופולארית – מעין "ספורט מדעי" חדש על גבול המדע הבדיוני. מוחות רציניים עסוקים בשאלה שנראית היפותטית לגמרי: מה יכול לשנות את הכול? מה צריך לקרות כדי שהעולם אותו אנו מכירים ישתנה באופן מהותי ולא יהיה עוד מוכר? 

כא טבת התשע"א (28.12.2010)

לאחרונה מסתמן כיוון מעניין בחשיבה המדעית הפופולארית – מעין "ספורט מדעי" חדש על גבול המדע הבדיוני. מוחות רציניים עסוקים בשאלה שנראית היפותטית לגמרי: מה יכול לשנות את הכול? מה צריך לקרות כדי שהעולם אותו אנו מכירים ישתנה באופן מהותי ולא יהיה עוד מוכר?
 
ככל מחקר מדעי שמכבד את עצמו – הם משערים השערות ומנתחים את כל הכיוונים האפשריים לתולדותיה ולתולדות תולדותיה של כל אפשרות. נבחנות מגוון של קטסטרופות כגון מלחמה גרעינית כוללת (התוצאות תלויות במי נגד מי, עוצמת הפצצות, מתי זה יגיע ולאן, מה יקרה מייד ומה תהיינה ההשלכות לאחר שנה, חמש ועשר שנים) או פגיעת אסטרואיד בכדור הארץ (כאן התוצאות תלויות באיזה גודל, באיזו עצמה, אם בים או ביבשה). תרחישי זוועה משוכללים מנותחים להפליא.
 
ויש גם חשיבה חיובית: תרופות גנטיות למשל, שתפתורנה את החלק הארי מבעיותינו הרפואיות (כולל הזדקנות) או הצלחה בשיבוט בני אדם חכמים בריאים, יפים ואולי גם מאושרים בתכלית. וכן הלאה והלאה.
 
איש מהם (עדיין) איננו שת ליבו אל האפשרות העתידית הוודאית. אפשרות שאיננה נגזרת ישירות משום שטח פעולה אנושי כמדע או פוליטיקה וגם איננה נובעת מהתנהגות טבעית-מדעית. אך מצד שני – היא בהחלט נוגעת בכל אלה ותשנה את חייו של כל אחד ואחד מאיתנו ושל כלל החיים, הצומחים והדוממים אשר על פני כדור הארץ – לבלי הכר. התעלמות המדענים בוטה במיוחד לאור העובדה שתיאור מדויק ומפורט של התרחשות זו נמצא בכמעט כל בית בעולם, על מדף בספרייה או באחת המגירות: בספר התנ"ך.
 
כתוב בו כי מזה אלפי שנים ידוע בוודאות כי עומד להופיע בעולם אדם שהוא משכמו ומעלה מכל בני האדם. הוא יצליח לכונן משטר מלוכני אוניברסאלי של צדק יושר ושלום. במקביל למהפך השלטוני יופיעו חוקי טבע חדשים (ואלו הישנים יובנו ברמות עמוקות ועד חדשות לגמרי). לא, שום אסטרואיד או פצצה לא ינחתו כאן. כל מה שיקרה יהיה רק טוב. אלפי שנים יודעים ומאמינים בכך מיליוני בני אדם, ומצפים לגאולה השלמה שתגיע.
 
ובכל זאת – כאשר זה יקרה סוף סוף (וזה עומד לקרות בכל רגע, על פי נבואת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח), יגיבו רבים בהושטת אצבע מאשימה לכיוונו של כל מי שחי את האמונה הזו כבר בזמן הגלות ויטיח בו: למה לא אמרתם לנו?! מדוע לא חסכתם מאתנו את הסבל, את הריקנות? הרי יכולתם להציל אותנו, לגאול אותנו רגע אחד קודם!
 
כדאי אפוא לכולם לקפוץ עכשיו מעל לגדר הדמיונית של הספקנות, ולהצטרף למחנה של אלה שאומרים, מפרסמים מכריזים וזועקים: היכונו! הנה זה משיח בא!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter