יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


זכור את...
מצב שנכון לעכשיו הוא אגדתי עבור רובנו המכריע. אולם עוד רגע קט – בגאולה האמיתית והשלמה – נשתחרר באמת ממוגבלות הזיכרון הגלותית. קשב וריכוז עילאי יאפוף את העולם כולו לנוכח מראות-האלוקים שנחזה בעיני בשר תכף ומיד ממש. 

ז טבת התשע"א (14.12.2010)

מחקרים עדכניים תומכים בסברה כי ילדים הלוקים בתסמונת ADHD (הפרעת קשב והיפראקטיביות) סובלים מליקוי בזכרון-העבודה. זכרון-עבודה הוא זיכרון קצר-טווח, ובעצם היכולת לאכסן במוח מידע המנחה התנהגות. 
 
הקושי הקוגניטיבי הזה בא לידי ביטוי בהפרעות קשב הגוררות ירידה בלימודים והתנהגות שונה מן המקובל בכיתה, המובילות לדימוי אישי וחברתי נמוך.
בניסיון לטפל בבעיה הנקודתית העומדת כנראה ביסודה של התסמונת, ייסד מכון "קרולינסקה" בשטוקהולם, העוסק בחקר מדעי העצב, את חברת הביוטכנולוגיה COGMED וזו פיתחה תוכנת מחשב לאימון זכרון-העבודה.
 
בניסוי מעקב שנערך בקרב עשרים ילדים שהשתמשו בה, נמצא כי לאחר כחמישה שבועות השתפרו ביצועיהם של שנים-עשר מתוכם עד שיצאו מאמות המידה הקליניות של ADHD. התוכנה כבר מופצת באירופה, ונקראת ROBOMEMO. בעיקרה, היא בנויה כמשחק המעודד זכירה של מספרים. ככל שזוכרים מספרים רבים יותר זמן ארוך יותר, כן צוברים יותר נקודות ופרסי מחשב.
 
למען האמת, רבים מאיתנו, הגם שאיננו מאובחנים כלוקים בקושי קוגניטיבי מובהק כלשהו, סובלים בכל זאת מזיכרון קצר בשטח חשוב מאין כמותו. במה מדובר? – בנטייה הכרונית לשכוח כביכול מקיומו של האלוקים.
 
כולנו יודעים שיש אלוקים, כמובן, אך ידיעה זו מאופסנת לרוב בעל-מודע, ואיננה מנחה את ההתנהגות היום יומית. זה איננו זכרון-עבודה. 
 
בעיה זו יכולה להתבטא במגוון תופעות, איש איש לפי מצבו. אם בחיים מנוערים מכל תוכן רוחני של קדושה ואם באורח-חיים שקיימים בו הרגלים דתיים נכונים, אך נעדרים ממנו התלהבות, חיוניות והידורי מצווה הנובעים מזיכרון חי ומודעות תמידית לאבא הגדול והאוהב המביט ומשגיח על כל מעשינו ומעניק לנו באהבה את חיינו ואת עצם קיומנו בכל רגע ורגע. מצב תודעתי בריא כזה היה גורר חוויה קיומית כבירה, אותה מתאר דוד המלך במילים: "כל הנשמה תהלל י-ה"! כלומר: על כל נשימה ונשימה שהבורא יתברך מעניק לנו, היינו צריכים להודות, להלל ולשבח אותו מעומק הלב.
  
מצב שנכון לעכשיו הוא אגדתי עבור רובנו המכריע. אולם עוד רגע קט – בגאולה האמיתית והשלמה – נשתחרר באמת ממוגבלות הזיכרון הגלותית. קשב וריכוז עילאי יאפוף את העולם כולו לנוכח מראות-האלוקים שנחזה בעיני בשר תכף ומיד ממש. 
 
ועד אז יש "תוכנה" שעוזרת לזכור: תורת החסידות. במיוחד הדיונים בגאולה שבכתביו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. מעבר לכך שהעיסוק התורני בכך מהווה דרך ישרה וקלה אל הגאולה בפועל, כדברי הרבי – זהו לימוד שמעניק חוויה אלוקית ייחודית, המותירה זיכרון התנהגותי תקיף וחי. שאלו את מי שהתנסה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter