ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אינטליגנציית התינוקות
תינוקות נהנים מזיכרונות מהעולם העליון שחוו טרם לידתם (טרם כניסת הנשמה בגוף). לא ניתנת להם אז היכולת לדבר, שכן לו היו משתפים אותנו בידע האולטימטיבי שלהם היינו מאבדים את חופש הבחירה בין טוב לרע. 

כט כסלו התשע"א (06.12.2010)

עד לפני כשלושים שנה סברו רוב הפסיכולוגים והפסיכיאטרים שתינוקות וילדים קטנים הם חסרי היגיון. טענו כי תהליך החשיבה של ילדים הוא בלתי רציונאלי (לא הגיוני) ו"קדם סיבתי". כלומר: שילד איננו מסוגל להבחין בין סיבה לתוצאה.
 
שיטות מחקר מודרניות שראשיתן בשלהי שנות השבעים, מסתמכות על מעשיהם של ילדים צעירים ולא רק על דבריהם, והגיעו לתוצאות שהכו בהלם את החוקרים. הן הוכיחו כי ילדים מנהלים ניסויים, מנתחים סטטיסטיקות ומפתחים תיאוריות אינטואיטיביות בתחומי הפיזיקה הראשונית, הביולוגיה שבה הם נתקלים והפסיכולוגיה של הסובבים אותם. וכל זאת – במהירות ובעוצמת למידה פנטסטיות.
 
בעקבות תוצאות אלו התחילו חוקרים לחקור ולהבין יותר את מנגנוני המוח החישוביים של תינוקות וילדים, והגיעו לממצאים מהפכניים. הם מורים כי לתינוקות יכולת מתמטית מופלאה לנתח סטטיסטיקות. על סמך חוויות מעטות, הם יכולים להבין משמעויות משותפות, לחזות סבירויות עתידיות, להפריד בין עיקר לטפל ולפענח משמעויות רגשיות של הבעות פנים וצלילים. הבחירות שלהם אינן אקראיות. הם בהחלט מבינים את משמעותן של סיבה ותוצאה. חלק מן החוקרים סבור היום כי תינוקות חייבים להיוולד עם ידע לגבי הדרך שבה צפויים להתנהג אנשים. אחרת, אי-אפשר להסביר איך כל זה מתחיל!
 
במשנתו הכבירה של אדמו"ר הזקן, מייסד שושלת חב"ד, נאמר כי תינוקות נהנים מזיכרונות מהעולם העליון שחוו טרם לידתם (טרם כניסת הנשמה בגוף). לא ניתנת להם אז היכולת לדבר, שכן לו היו משתפים אותנו בידע האולטימטיבי שלהם היינו מאבדים את חופש הבחירה בין טוב לרע. היה ברור כשמש בצהריים שכל הטוב והנכון גנוז בתורה ובמצוותיה, היה ברור לשם מה בדיוק נברא כל אחד, וכך היינו מפסידים את השכר העצום השמור למי שעושה את הטוב והנכון מבלי לזכור חוויות ותובנות מהעולם העליון. בשנים הראשונות לחיים מתרחשים אפוא במקביל שני תהליכים הפוכים: שכחה ולמידה. שוכחים את הקיום הקודם ולמדים – בעזרת זיכרונות לא מודעים מהעולם העליון – את הקיום החדש.
 
זו הסיבה שהרבי מליובאוויטש מלך המשיח מבקש לבחור בקפידה את התכנים שמציגים בפני תינוקות, להקיף אותם באביזרי קדושה מהרגע הראשון ובכלל – להיזהר מאוד בכל מה שמשמיעים ומראים להם. למשל: לא רק להימנע מלגדל בבית חיות טמאות, אלא גם לא להחזיק צעצועים ובגדים שנושאים דמויות שלהן. כך מגדלים את הדור האחרון לגלות, שיהפוך במהרה לדור הראשון לגאולה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter