ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


על בטוח
המדענים מדרגים את היתכנותה של רעידת האדמה בארצות-הברית בציון "כמעט בטוח". חכמינו הורידו את ה"כמעט" ומנבאים את תחיית המתים בוודאות גמורה. לנו לא נותר אלא להתפלל שנזכה ונחיה ונראה בכך מה יותר מהר – ובלי למות באמצע.

כב כסלו התשע"א (29.11.2010)

כבר יש לו אפילו שם: "הגדול" (The big one). המדענים והציבור מחכים לו זה מכבר: אירוע סיסמי חזק (רעש אדמה) לאורך שבר סן-אנדריאס שמתחת לאזור החוף המערבי. במכון הגיאולוגי של ארצות הברית טוענים שהסיכוי לרעש אדמה בקליפורניה בעוצמה של 6.7 בסולם ריכטר הוא 99% (!) אם כי יתכן בהחלט שזה יהיה בעוצמה גדולה בהרבה.
 
למשל, טוענת המדענית הראשית של הפרויקט להמחשת אסונות רבי סיכונים של המכון הגיאולוגי של ארצות הברית, אם מרבית השבר יבקע באירוע יחיד, יש לצפות לרעש בעוצמה של 8.2! תרחיש זוועה שיכול לפגוע חס וחלילה במיליוני בני אדם, לקטוע כבישים, לפוצץ קווי צנרת, לנתק כבלי חשמל ותקשורת וליצור מפולות ושיטפונות. הרעידות העוקבות כשהן לעצמן יכולות להגיע לעוצמה של 6.2 ולהמשיך לזעזע את האזור עוד שבועות, ולהזיק לתשתיות ולמסחר  בהיקף של מיליארדי דולרים (אלא שעם הכול, עלינו לזכור כי הקדוש-ברוך-הוא לא כפוף לשום תרחיש, ואין לו בעיה להימנע מלהגשים גם חיזויים של 100%).
 
רעידת אדמה בסדר גודל דומה, אך מסוג אחר לגמרי, צפויה גם באזורנו – לאורך השבר הסורי אפריקאי. כאן נכנסים לתמונה מומחים שאינם מדברים על סבירויות אלא בלשון וודאית ומוחלטת. ומה שהם חוזים בעקבות רעידת-האדמה "שלנו" נשמע דווקא נהדר. אלה הם חז"ל שמגלים כי בירושלים (הנמצאת על קו השבר הסורי הנ"ל) ייבקע הר הזיתים לשניים, ומעמקי האדמה תגיח... תחיית המתים!
 
ישנה דעה כי גם כל היהודים שנפטרו אי פעם בכל מקום בעולם – יגיעו לשם בתהליך שנקרא "גלגול מחילות", ורוחם – רוח החיים – תשוב אליהם דווקא שם. גופם ייבנה מחדש והם יזכו בחיים נצחיים. משם – כידוע לכולם – קצרה הדרך מאוד אל בית המקדש השלישי, שיתנוסס שלם ומשוכלל על הר הבית עוד לפני תחיית-המתים.
 
נשמע פנטסטי? המדענים מדרגים את היתכנותה של רעידת האדמה בארצות-הברית בציון "כמעט בטוח". חכמינו הורידו את ה"כמעט" ומנבאים את תחיית המתים בוודאות גמורה. לנו לא נותר אלא להתפלל שנזכה ונחיה ונראה בכך מה יותר מהר – ובלי למות באמצע. תחיית-המתים 'תתפוס' אותנו חיים וקיימים. כל מה שיתחדש בגופו של מי שמת ויקום לתחייה, יתרחש גם אצלנו החיים.
 
עוצמת המפגש עם המתים תחוויר לעומת ההכרה בהיותה של המציאות אלוקית. הכרה שתהפוך לחוויה הקיומית הנצחית. 'רעידת אדמה' במובן המושאל של המילים, תהפוך את כל היקום לכיוון הטוב המוחלט והאינסופי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter