טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


שום מקום אינו קטן מדיי
בקרוב מאוד יקום אדם אחד במקום אחד, ונוכחותו הכבירה תורגש מיד בכל העולם. חוויה מרוממת של מלכות איתנה ובלתי מתפשרת, שהיא ביטוי למלכות השם עלי אדמות תכבוש את האנושות כולה באחת.

טו כסלו התשע"א (22.11.2010)

באביב האחרון התפרץ הר געש לא גדול הממוקם באי קטן, באמצע האוקיינוס לא רחוק מהקוטב הצפוני. היה זה כזכור האייפייליוקול שהבהיר לכולנו היטב אי שם מאיסלנד הרחוקה, כי המונח "מקומי" הוא בגדר אשליה בעולם המודרני. רוב שדות התעופה באירופה נסגרו לימים ארוכים, אנשים נתקעו ולא הגיעו בזמן למחוז חפצם ונצברו הפסדים של מאות מיליוני דולרים. הר אחד ששיבש שגרת חיים של מיליוני בני אדם.
 
זמן לא רב לאחר מכן – נצמדו מיליארד בני אדם למסכים וצפו בנשימה עצורה תוך השתתפות רגשית חסרת תקדים בחילוצם של כמה כורים שנקברו במכרה, כשבע-מאות מטרים מתחת לאדמה, אי שם במדבר בצפון צ'ילה הנידחת. גם כאן – הפכה אותה מערה חשוכה למקום המרכזי ביותר בעולם. כולם היו שם, יחד איתם.
 
כך הוא טבעה של האנושות היום, שחלקיה קשורים זה בזה בקשרי מסחר, מדע, משטרה ותרבות. קשרים שאי אפשר לנתק עוד. יותר נכון לומר, שסוף סוף נחשף טבעו האמיתי של היקום: אסון בקצה העולם – יכול להשפיע באופן כמעט מיידי על אורח חייהם ובריאותם של אנשים ברחבי העולם כולו. אין אדם שהוא רחוק נידח או בלתי חשוב וכולם מעורבבים זה עם זה וקשורים זה לזה.
 
חכמינו למדונו כי "מרובה מידה טובה ממידת פורענות". אם כך זה בכל הנוגע לאסונות, הרי שעוד הרבה יותר מזה נכון לגבי התרחשויות מבורכות. כל תגלית מדעית בקצה העולם מיתרגמת מיד ומיושמת במגוון פיתוחים בשטחים שונים, ומביאה מזור והקלה למיליוני בני אדם.
 
אך החידוש האמיתי עדיין לפנינו: בקרוב מאוד יקום אדם אחד במקום אחד, ונוכחותו הכבירה תורגש מיד בכל העולם. חוויה מרוממת של מלכות איתנה ובלתי מתפשרת, שהיא ביטוי למלכות השם עלי אדמות תכבוש את האנושות כולה באחת. כולם יושפעו באחת מחזונו, מיראת השמיים שלו ואהבתו הבלתי מוגבלות. יזנחו באחת את כל הטפל וידבקו בעיקר: עבודת-השם משותפת ונצחית. זהו מלך המשיח – הרבי מליובאוויטש.
 
מקום התגלותו הראשונית של הרבי כמלך המשיח הוא בעיר ניו-יורק. נכון להיום המדינה בה קיים הריכוז היהודי הגבוה ביותר היא ארצות-הברית, ומתוכה – הריכוז הגדול נמצא בניו-יורק, ולכן זהו המקום שנבחר להתגלות. על פי מקורות תורניים מוצקים, מוסיף הרבי ומחדש כי גם בית-המקדש השלישי ירד משמים ויתגלה תחילה בניו-יורק – על מקום בית מדרשו של הרבי, המפורסם בכינוי '770'. זהו המקום בדורנו העונה להגדרת חז"ל 'בית רבינו שבבבל'. משם, יעבור בית-המקדש יחד עם '770' אל מקום הנצח בהר הבית שבירושלים הבנויה, במהרה בימינו!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter