טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"מים בששון"
התפשטותם של הימים וכיסוי אזורי היבשה במים נזכרת במקורותינו הקדושים כדימוי לחלק מיעודי הגאולה.

ט כסלו התשע"א (16.11.2010)

מפלס האוקיינוס שעלה ב-17 ס"מ מאז שנת תר"ס (1900), גרם לארצות הברית לאבד כעשרים מטרים מרצועת החוף המזרחית שלה. אך כל זה הוא כאין וכאפס לעומת מה שעומד לקרות בקרוב, עם התחממות הגלובאלית שתופסת תאוצה לאחרונה. החום באוקיינוס מחסל את מעטה הקרח של הקטבים, גרנלנד ואנטארקטיקה, ומומחים מדברים על עליה של מטר שלם לפחות עד סוף המאה הנוכחית.
 
200 מיליון בני-אדם המתגוררים במקומות שגובהם אינו עולה על מטר אחד מעל פני הים (מהם שמונה מתוך עשר הערים הגדולות בעולם) – יצטרכו לעבור דירה. וכל זה – בשלב הראשון.
 
סך כל הקרח בעולם – אם ימס לחלוטין (כצפוי) יש בו די מים בכדי להעלות את פני הים בששים וחמישה מטרים לפחות (!) כאן כבר איבדנו את החשק להמשיך ולבדוק מה יקרה.
 
התפשטותם של הימים וכיסוי אזורי היבשה במים נזכרת במקורותינו הקדושים כדימוי לחלק מיעודי הגאולה. לא רק בספרי הנביאים, אלא גם בספר הלכות שנחשב לאחד הבסיסים לספר "שולחן ערוך" המפורסם (לרבי יוסף קארו), הלוא הוא יצירת המופת הנצחית של הרמב"ם "משנה תורה".
 
בסיומה ובשיאה של יצירתו הכבירה, מתאר הרמב"ם תהליך רוחני חובק עולם שיהווה את שלמות-המודעות-השלמה, תהליך שיתרחש לעתיד לבוא, עם בוא המשיח, ומצטט על כך את דבריו של ישעיה הנביא: "ומלאה הארץ דעה את השם כמים לים מכסים".
 
קשה להבין היום מה פירושן של המילים 'דעה את השם'. דעה זו אין פירושה אינפורמציה למדנית או תוספת של פלפול שכלי. זו 'דעה' שלא ירכשו באמצעים הדידקטיים המקובלים היום, וכמו שכתוב: "לא ילמדו עוד איש את רעהו, כי כולם ידעו אותי למקטנם ועד גדולם". לא ספרים ולא בתי-ספר ומורים. זו תהא ידיעה קיומית, חוויה ישותית ראשונית ודאית שניתן אולי להקבילה לחוויית עצם החיים.
 
חוויית החיים המוגבלת של 'אני יודע שאני קיים' – תהפוך להתחברות מוחלטת אל האמת: לחוות ממקור ראשון, כתוצאה מהחיבור מופלא אל הבורא, איך הכול הוא אלוקית ואלוקות היא הכול. ולא רק במובן הרוחני, שהרי כתוב: "ומלאה הארץ דעה את השם". מדובר ברבדים הארציים, כלומר: החומריים, הפיזיים של הבריאה.
 
ה'אני' הפרטי שמצומצם נכון לעתה בתוך עורו של כל אחד, יתפשט ויחוש באמת את כל האחרים, שבעצם יפסיקו להיות אחרים. שמחתו של הזולת תהיה באמת שמחתנו וחוויותיו תהיינה מוחשות במערכת העצבים שלנו. לא – זו לא תהיה 'תקשורת' טובה יותר. זה יהיה איחוד. כמו מי הים, שאינם עשויים מחתיכות נפרדות, אלא הם ים אחד. וזה רק המשל. המציאות תהיה חזקה ומובהקת לאין ערוך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter