כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


איפה ומתי?
המרחב והזמן וכל שאר המימדים הם אכן נבראים ככל שאר הנבראים, וקיומם מתאפס ומתהווה בכל רגע מחדש מאותו "כוח" עליון שהנו כמובן בלתי מוגבל למקום או זמן, שהרי הוא זה שיוצר אותם. כוח שהוא היה הווה ויהיה כאחד

ה כסלו התשע"א (12.11.2010)

בקרב העוסקים בפיזיקה של חלקיקים אלמנטאריים הולכת וגוברת התחושה ש"המרחב והזמן נובעים מעקרונות פיזיקאליים שפועלים בממלכה נטולת זמן ומרחב כלל" (Scientific American אוקטובר 2010).
 
מדענים מצפים ממאיץ החלקיקים הגדול (LHC) שבשווייץ שיטיח חלקיקים זה בזה בכוח מספיק עד שתשתחרר די אנרגיה שיהיה בה די כוח לניתוק השלשלאות הכובלות אותם לשלושת המימדים המוכרים, ולספק לנו חריר הצצה אל העולם המדהים הזה, בו אפשר לחלוף דרך קירות, להיות בכל מקום וגם בשום מקום בבת אחת, או לבצע טיפול שורש מבלי לפתוח את הפה.
 
'תחנת ביניים' של המדענים בדרך אל אותה 'ממלכה', מדברת על יכולת 'לנוע' בין זמנים. מדובר באיווי מדעי שמעולם לא הצליח לבוא לידי מימוש טכני, אך אין זה מונע מהתיאורטיקנים (פיזיקאים ומתמטיקאים) 'לטפל' בו כבר עתה ברצינות של ממש.
 
היכרות עם מקורותינו, מספקת חומר למכביר בנושאים אלו. החל מאנשים שראו תרחישים עשרות ועד אלפי שנים קדימה מזמנם (נביאים) והוכיחו שהעבר ההווה והעתיד הם במובן מסוים תרחיש בו זמני, ועד לתורה סדורה להפליא (תורת הקבלה והחסידות) המסבירה את סדר-ההשתלשלות (מבנה היקום הבסיסי ביותר ועד לעומקו הראשוני, שאכן נובע מ"ממלכה נטולת זמן ומרחב כלל". כלומר, בלשון הקבלה והחסידות, "מלכות אין סוף" (גילוי אינסופי של הבורא), שהיא אחד הביטויים ('גילויים') האלוקיים שעומדים מאחרי הופעת היקום (הבריאה).
 
נעים להיווכח שוב ושוב שכאשר המדע מתמתח על קצות אצבעותיו ו"מושך" למעלה בכל כוחו – הריהו מגיע אל אמיתות עתיקות המנוסחות בשפה אחרת אך מדויקת להפליא, שפת הקבלה והחסידות. האמת המוחלטת המפורשת בתורה מבארת כי המרחב והזמן וכל שאר המימדים הם אכן נבראים ככל שאר הנבראים, וקיומם מתאפס ומתהווה בכל רגע מחדש מאותו "כוח" עליון שהנו כמובן בלתי מוגבל למקום או זמן, שהרי הוא זה שיוצר אותם. כוח שהוא היה הווה ויהיה כאחד, כלומר: נמצא בכל המקומות והזמנים מבלי "להתחלק" על ידם.
 
תובנה זו מלמדת בעצם כי באותו כוח מופלא, שמעל לזמן ומקום, הגאולה כבר קיימת. קיימת מאז ומתמיד, מאז שנברא העולם. וכמו שאכן אומרים חז"ל, על הפסוק שבתחילת ספר בראשית: "ורוח אלוקים מרחפת על פני המים" – "זו רוחו של מלך המשיח".
 
נכון לכאן ולעכשיו, הגענו כבר לשלב בו מתרחשת "הנחיתה". מאותו על-מרחב ועל-זמן, היישר אל שלושת המימדים ואל השעון המוכרים שלנו, כפי שהתבשרנו על כך בנבואה מפי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter