יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


סטרילי
האויב הרוחני המשתלט על האדם הוא "קטן", כלומר פחות-ערך. מי שמכיר את הפוטנציאל האמיתי של יהודי, מוצא את עצמו נרעש ומזועזע מהנזקים הנוראים שכוחות הטומאה יכולים לגרום למציאות שאמורה לתפקד כנושאת דגלה של הקדושה עלי אדמות

ג חשון התשע"א (11.10.2010)
 
מתוך למעלה מ-40,000 מיני חיידקים החיים בגופנו, רק מאה הם מינים פתוגניים (מחוללי מחלות). יצורים כה זעירים ופשוטים אחראים לסבל כה רב של גוף גדול ומורכב מהם פי טריליונים.
 
החיידקים הם אויבים חמקמקים ורבי תושייה. הם חודרים לרקמות בגוף, משתלטים על תאים ועל מנגנוני תקשורת בין-תאיים, משעבדים אותם ומאלצים אותם לפעול בשרותם. מהם שמכריחים את התא לקבל חלבונים שמתכנתים מחדש את מנגנוניו כך שימלאו את הוראות החיידקים. לאחרים יש שיטות לחיסול החיידקים הידידותיים הקיימים בגוף, כדי שלא יעמדו בדרכם.
 
היעד העומד בימים אלו בחזית המחקר הבקטריולוגי הוא זיהוי וחיקוי של אסטרטגיות התקפה שנוקטים החיידקים הרעים. התרופות האנטיביוטיות הקלאסיות כבר אינן כה יעילות, ומפנות מקום לאמצעי ריפוי חדשניים שישתמשו בכלי הנשק החיידקיים עצמם נגד עצמם.
 
כמו בגשמיות – כך גם ברוחניות. האויב הרוחני המשתלט על האדם הוא "קטן", כלומר פחות-ערך. מי שמכיר את הפוטנציאל האמיתי של יהודי, את ממדיה ועוצמתה של הנפש האלוקית היהודית, מוצא את עצמו נרעש ומזועזע מהנזקים הנוראים שכוחות הטומאה (המתגלמים ביצר הרע) יכולים לגרום למציאות שאמורה לתפקד כנושאת דגלה של הקדושה עלי אדמות.
 
בדומה למנגנון החיידקי, שאין לו קיום ללא הגוף אותו הוא הורס – כך גם לכוחות הרעל הרוחני. לטומאה אין מקור חיים עצמאי. את כל חיותה היא יונקת מהקדושה. לכן גם המענה ההולם לבעיה הוא דומה.
 
פעם סיפקה האנטיביוטיקה (רעל חיצוני המוחדר לגוף והורס את החיידק) את המענה הדרוש לרוב הזיהומים החיידקיים. כך גם באמצעים הרוחניים להתמודדות עם היצר הרע: שיטת המוסר שכמוה כאנטיביוטיקה, עוסקת בהתמודדות ישירה עם התנהגויות ומידות שליליות – הייתה פעם תשובה הולמת. אך בדומה לחיידקים, פיתח האופי האנושי עמידות לאנטיביוטיקה הרוחנית ובמקרים רבים איננו מושפע עוד ממנה. נוצר אפוא צורך בפיתרון שיגרום לטומאה להתפוגג מעצמה ("להתאבד") תוך חשיפת המנגנון הפנימי של פעולתה.
 
את הפיתרון הזה מספקת תורת החסידות. החסידות מאירה את היהודי כפי שהוא לעצמו, טהור, קדוש, מושלם וחזק לאין שיעור, ומבליטה את עליונותו היסודית על כוחות הטומאה. היא מבטלת את ההזדהות של ה"אני" האמיתי עם כל מה שלא באמת שייך לו וגורמת לו להפסיק להיות מוכן לקבל תכתיבים ותכונות לא לו. דחייה זו מותירה את הכוחות החיצוניים מנותקים ממקור חייהם, וממילא הם מאבדים את קיומם.
 
זו בעצם הדרך בה מטפל המשיח בחושך. על זה נאמר: "והרשעה כולה כעשן תכלה".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter