יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


להיות נקיים!
השימוש בסמים מסוכנים הנו כה נפוץ היום עד שהפסיקו להזדעזע ממנו. זאת, למרות שהתשלום הגבוה שמשלמים המשתמשים עבור העונג קצר-הטווח והבוגדני, הוא מחיר חייהם. המנה שהעניקה להם תחושה מרוממת בהתחלה, איננה פועלת כך לאחר זמן קצר. 

יג תשרי התשע"א (21.09.2010)

השימוש בסמים מסוכנים הנו כה נפוץ היום עד שהפסיקו להזדעזע ממנו. זאת, למרות שהתשלום הגבוה שמשלמים המשתמשים עבור העונג קצר-הטווח והבוגדני, הוא מחיר חייהם.
 
המנה שהעניקה להם תחושה מרוממת בהתחלה, איננה פועלת כך לאחר זמן קצר. בהמשך, הם נוטלים כמות גדלה והולכת רק כדי "להרגיש נורמאלי", ובהמשך – כדי שלא לקרוס אל הדיכאון ותחושות פיזיות קשות.
השימוש הופך לכפייתי והאדם מאבד שליטה על התנהגותו ועל חייו. הם הופכים לסיוט שמסתיים רבות בהתאבדות מסוג זה או אחר. ה"אשם" הנוירוביולוגי בהתמכרות הטראגית לסמים, הוא מבנה מוחי מורכב הנקרא: "מערכת הגמול המוחית". הוא שמציף בתחושה הראשונית של עונג, ומעודד לחזור על הפעילות שגרמה להנאה הזו.
 
אלא שככל האמור, לגבי שימוש בסמים משהו משתבש. הסמים גורמים לשינויים במעגלים הנוירולוגיים העדינים, והמערכת סובלת מאי-ספיקה שמתבטאת בתסמונת הגמילה הנוראה, המוכרת.
 
במקורותינו הקדושים, נקראים כוחות הטומאה השואפים להרוס את מבנה הקדושה הפנימי בשם "סם". ולא בכדי. כוחות רוחניים פנימיים מסוג מסוים מעודדים אותנו לשוב על פעילויות, שלטווח ארוך משחיתות לבלי-הכר מבנים עדינים בנפש היהודית וגורמים לה להיות אטומה לקדושה. האטימות הזו מונעת ממנה הזנה ב"חומרים" המתאימים לבריאותה ולהתפתחותה התקינה, ומדרדרת את האדם באופן הדרגתי אל תהום של ניוון מוסרי, שהוא מוות רוחני.
 
מדובר בהנאות החולפות ובעונג הבוגדני שהעברות ותאוות העולם מסבים זמנית, הנאות שנרשמות כחוב שעולה ביוקר רב ונגבה אחר כך בריבית דריבית.
 
אך גם מההתמכרויות הקשות ביותר אפשר להיגמל. עזרה רפואית חדשנית מאפשרת היום להיחלץ ממעגל המוות. וגם ברוחניות, מושטת היום עזרה שמימית עצומה לקבל את השבים. חשים בה כאשר מסתייעים בשפע של תמיכה ואהדה, שיעורים, ישיבות ומדרשיות מיוחדות ועוד – שהנן כולן פועל-יוצא ממפעל הפצת היהדות של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. כל אלה מקלים את המאבק, שלא להיכנע לפיתוייו של היצר-הרע, הבטחותיו, איומיו והפחדותיו. 
 
וגם אם תקופת המעבר היא קשה והכול מושך בחזרה אל המוות – צריך לעשות כל מאמץ כדי לעבור אותה. לספק לעצמנו "חומר" טהור ובריא בלבד: סם החיים, הוא התורה. ללמוד ליהנות ממצווה, מלימוד תורה, מחברת אנשים נקיי-דעת ויראי-שמיים, ולסלוד ולהתנתק מהנאות אחרות.
 
להיות נקיים, כדי לנגוע בניקיון הפנימי המוחלט שבפתח – בגאולה  האמיתית והשלמה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter