ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לחופש נולד
החומר (הגוף) כולא את הנשמה וכופה עליה את תפיסותיו המצומצמות. עבור הנשמה לחשוב ולתפוס דרך מוח ביולוגי זה כמו לראות דרך זכוכית מפויחת, לנשום בעומק מכרה חנוק או לשמוע מתחת למים. 

כז אלול התש"ע (06.09.2010)

מערכת ממוחשבת המזהה רחרוח – שאיפות ונשיפות עדינות דרך האף – ומתרגמת אותן לאותות חשמליים, מאפשרת לבני-אדם משותקים להתגבר על מגבלות תנועה. המערכת פותחה במכון ויצמן בשיתוף עם פרופסור סורוקר ממרכז השיקום לווינשטיין. היא מזהה שינויים בלחץ האוויר בחלל האף ומתרגמת אותם לאותות חשמליים, שמפעילים ומנווטים כסא גלגלים, מאפשרים כתיבה ועוד.
 
פעולת הרחרוח היא יכולת מוטורית מדויקת המתבצעת (בין היתר) באמצעות החיך הרך, הנשלט על-ידי עצבים המגיעים אליו ישירות מהמוח מבלי לצאת מחלל הגולגולת. יוצא שגם אנשים שכל מערכת העצבים שלהם מהצוואר ומטה – נפגעה, יכולים לשלוט על איזור זה בגופם, וממילא להפעיל את המערכת. אנשים שתפקודם השכלי תקין, אך 'כלואים' בתוך גופם עקב שיתוק מלא ואינם יכולים אף לתקשר עם הזולת – ועתה בעזרת המכשיר מצליחים לכתוב ולהעביר מסרים (בינתיים: תשע אותיות בדקה!).
 
השליטה במערכת נלמדת מהר מאוד. בתוך כחמש-עשרה דקות אימון ניתן ללמוד להניע כסא גלגלים במסלול מורכב, לשחק במשחקי מחשב בדיוק ובמהירות הדומים לאלו שאדם בריא משיג בעזרת עכבר או ג'ויסטיק.
 
מפתחיו של המכשיר מקווים כי הוא יכנס לשימוש במגוון תחומים נוספים, כמעין "יד שלישית" לרופאים מנתחים, טייסים וכדומה, ויהיה נוח בהרבה משאר ממשקי המוח-מכונה הקיימים היום.
 
אם נשים לרגע בצד תפיסות מקובעות לגבי "חופש" לעומת מצב "כלוא", נוכל להבין כי בעצם – כולנו כלואים. ובלשון חז"ל: "שוכני בתי חומר".  החומר (הגוף) כולא את הנשמה וכופה עליה את תפיסותיו המצומצמות. עבור הנשמה לחשוב ולתפוס דרך מוח ביולוגי זה כמו לראות דרך זכוכית מפויחת, לנשום בעומק מכרה חנוק או לשמוע מתחת למים.
 
סבלה של הנשמה הכלואה בגוף מתואר במילים מעוררות חלחלה במקורותינו. לסבל זה יש סיבה וגם שכר גבוה, אך לא בכך נעסוק הפעם. מה שחשוב יותר מכול הוא שסבל הכליאה עומד להסתיים בימים אלו ממש. ולא משום שהנשמות תצאנה מהגוף, חס ושלום, אלא משום שהגוף עומד לעבור בקרוב שדרוג אדיר ולבטא פוטנציאל לא משוער.
 
בקרוב ממש, בזמן הגאולה השלמה יהפוך חומר הגוף לזך, עד כדי כך שניתן יהיה לחוות באמצעותו תופעות רוחניות אלוקיות. הגוף יהפוך למגבר רב-עוצמה לקליטת רוחניות, עד שנוכל לראות ממש אלוקות בעיני בשר ולומר בהתלהבות: "הנה אלוקינו זה (ש)קיווינו לו".
 
זו גם הסיבה שהגוף יהפוך אז להיות נצחי. הוא יממש את הפוטנציאל האלוקי האדיר הטבוע בו, ללא המגבלות העכשוויות של החומר, והפוטנציאל הזה לא ייעצר לעולם ועד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter