ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא רק טרמינולוגיה
כ"ב אותיות התורה מבטאות עשרים ושניים כוחות אלוקיים יסודיים, שבצירופים שונים בוראים ויוצרים (מבטאים) מציאויות (מילים) שונות. המילים בלשון הקודש המופיעות בתורה מתארות את התייחסותו של הבורא לבריאה, וממילא – גם בוראות אותה.

כא אלול התש"ע (31.08.2010)

מתוצאות מחקר חדש שנערך באוניברסיטת בן-גוריון עולה כי השפה בה משתמש האדם ברגע נתון – יכולה לעצב את מחשבותיו. ממצאי המחקר התפרסמו במגזין המדעי Psychological Science. המחקר מצא שאסוציאציות חיוביות של ערבים כלפי בני עמם נחלשו כאשר הם דיברו בשפה העברית. הנבדקים היו סטודנטים ערבים בעלי אזרחות של מדינת ישראל השולטים בשתי השפות על בוריין.
 
המחקר השתמש במטלת מחשב הנקראת 'מבחן האסוציאציות הסמויות'. זוהי דרך לגלות כוונה תת-הכרתית, (שורש ומקור המחשבות) על-ידי בחינת חשיבה אוטומאטית שאיננה מניחה לנבחן זמן לחשוב על השאלות. והמסקנה: "השפה בה אנו מדברים יכולה לשנות את החשיבה שלנו על הזולת".
 
מזה שנים רבות מחפשים החוקרים את יסודות השפה האנושית, ובלי הרבה הצלחה. האמת המוחלטת היא כי לעשרות-אלפי השפות ההסכמיות והניבים השונים בהם משתמשים כיום בני האדם – יש "שפת-אם" משותפת, ממנה הסתעפו והשתלשלו כולן. שפה זו איננה אנושית במקורה, ומה שאנו בני האדם מסוגלים לקלוט ממנה – הוא חלק קטן מאוד מאין סוף ביטוייה.
 
זוהי לשון הקודש, "שפתו" של הקדוש-ברוך-הוא. כ"ב אותיותיה מבטאות עשרים ושניים כוחות אלוקיים יסודיים, שבצירופים שונים בוראים ויוצרים (מבטאים) מציאויות (מילים) שונות. המילים בלשון הקודש המופיעות בתורה מתארות את התייחסותו של הבורא לבריאה, וממילא – גם בוראות אותה. וכמו שכתוב בפרקי אבות: "בעשרה מאמרות נברא העולם".
 
עשר האמירות אלו הן עשרה כוחות יסודיים שגם ממשיכים להעניק לבריאה את קיומה בכל רגע-מחדש. הבנה נכונה של שפת-הקודש היא הדרך היחידה בעזרתה ניתן להתייחס נכון אל המציאות כפי שהיא באמת, בשורשה היסודי.
 
(אם כי, אין הכוונה שיש עניין לשוחח דווקא בלשון הקודש. אדרבה, יהודים במשך הדורות השתמשו דווקא בניבים ייחודיים שיצרו לעצמם משפות אחרות, כמו אידיש ולאדינו, במטרה להכניס קדושה גם לשפות החולין ולהשתמש בהן להבנה נכונה של שפת הקודש)
 
לעתיד לבוא תחזור האנושות כולה להכיר במעלתה של שפת-האם, לשון הקודש. וכמו שנאמר: "כי אז אהפוך אל עמים שפה ברורה לקרוא כולם בשם השם ולעובדו שכם אחד" (צפניה ג, ט). כבר עתה ניתן לעזור למגמה זו להתממש מהר יותר – על-ידי מימוש האפשרות הפנטסטית שהואיל הבורא להעניק לנו: ללמוד בחיבור היסודי של לשון-הקודש – בתורה (גם כשהיא מתורגמת – כראוי – לשפות אחרות). וכמו שכתוב: "והגית בו יומם ולילה".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter