יב כסלו התשפ"א (28.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


זה חלום זה
רובנו כה רגילים לחלום זה (שנשאר חלום זמן כה רב, רב מדיי) עד שאנו משאירים אותו לילדים. מהרציונאליים והמפוקחים שבינינו יש שוויתרו עליו כליל, או הקטינו אותו למימדים "ריאליים" יותר כמו העלאה במשכורת, קניית רכב חדש או מציאת תרופה שתאפשר חיזוק הזיכרון. אך המציאות תתגלה כחזקה מכל דמיון וחלום.

יג אלול התש"ע (23.08.2010)

הגשמת חלומות היא עניין נדיר ביסודו. המילים "יש לי חלום" מבטאות מאוויים דמיוניים שבדרך כלל הם בלתי ניתנים למימוש. לאחרונה אנו עדים לתנועות שחרתו על דגלן דווקא את הגשמת החלומות. בחלקן – אלה עסקים כלכליים המאפשרים לך כל דבר שאפשר לקנות בכסף, מטיול מאובטח מעל לוע פעור של הר געש פעיל ועד לטיסות חלל פרטיות. ובחלקן – ארגונים וולונטאריים השמים להם למטרה לשמח ילדים שאינם בקו הבריאות, ודואגים להפגיש אותם עם נשואי הערצתם, כמו זמרים מפורסמים.
 
בקרוב מאוד יהפוך התהליך הזה של הגשמת חלומות לנחלת הכלל, חלק מחיי היומיום של כולנו: מאז ומעולם "חלמה" האנושות חלום קולקטיבי: חלום-הגאולה. מי במודע ומי בעל מודע חולמים כל בני האדם על אוטופיה אוניברסאלית, הרמוניה חובקת כול, אושר שאין לו גבול, בריאות אולטימטיבית וחיים משוחררים מפחד, מחלה ומוות. עולם נטול צער וסבל שהשלום והאחווה שוררים בו, יקום שמח וחסר איומים.
 
רובנו כה רגילים לחלום זה (שנשאר חלום זמן כה רב, רב מדיי) עד שאנו משאירים אותו לילדים. מהרציונאליים והמפוקחים שבינינו יש שוויתרו עליו כליל, או הקטינו אותו למימדים "ריאליים" יותר כמו העלאה במשכורת, קניית רכב חדש או מציאת תרופה שתאפשר חיזוק הזיכרון. אך המציאות תתגלה כחזקה מכל דמיון וחלום:
 
דעו לכם – אומרת התורה לכל החולמים – שבקרוב מאוד אתם עומדים להקיץ מחלום רע ולהיכנס – במציאות – להתגשמותו של חלום שכולו טוב. אלפי שנות תפיסה לקויה עומדות להסתיים. אורו של משיח כבר החל מפציע בעולם, ובקרוב מאוד אנו עומדים להתעורר לפתע, איש איש במקומו – ולחזות עין בעין במציאות האמיתית: מציאותו של הבורא שתתגלה אלינו במלוא יפעתה. בעינינו הפיזיות נראה במוחש כי כמעט כל מה שראינו וייחסנו לו חשיבות עד לאותו רגע מבורך – היה בעצם חלום ודמיון. האמת היא האמת האלוקית, שבעצם תמיד הייתה כאן לידינו ובתוכנו, אך לא זיהינו אותה כראוי, כי היינו ישנים...
 
ברגעים הראשונים יהיה לנו קשה להאמין שזהו זה, שמעתה הכול יהיה בסדר, תמיד, לכולם, בכל התחומים! נאמר לעצמנו 'זה בטח חלום! זה פשוט לא יכול להיות, זה טוב מדיי!'. אך האור הטוב יהיה גדול יותר מכל התחושות שאנו מכירים, וההכרה המתוקה כי אכן זו האמת – תשתלט על מוחותינו התוהים. וכמו שכתב נעים זמירות ישראל בספר תהילים: "בשוב השם את שיבת ציון – היינו כחולמים", ומיד אחר כך: "אז יימלא שחוק פינו ולשוננו רינה".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter